Tohumluk Vakfı, 6 Şubat depremleri sonrası bölge üreticilerinin mağduriyetlerini gidermek adına ‘Elinde Kalmasın’ projesiyle birçok destek sağladığı kaydedildi.

Bölgede faaliyet gösteren küçük işletmelerin kalkınması ve büyümesi adına, uygulanması planlanan ‘Dijital Tohumlar-Filizlenen Küçük İşletmeler’ projesiyle de işletmelerin e-ticaret platformlarında yer alabilmelerine yönelik destek olunmasının amaçlandığı belirtiliyor.  

İTSO Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, TOBB Hatay Kadın Girişimciler Kurulu ile işbirliği içerisinde uygulayacakları projelerde; işletmelere katkı sunacak girişimlerin desteklenmesi, özellikle coğrafi işaretli ürünler başta olmak üzere üretilen tüm ürünlerin pazarlanmasıyla ilgili olarak çalışmalara devam edileceğini kaydetti.

Tohumluk Vakfı Temsilcileri Zeynep Varol Aksoy ve Gamze Geylani küçük işletmelere yönelik uygulamayı planladıkları eğitimler ile ilgili İTSO Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ve TOBB Hatay KGK Başkanı Yeşim Ugutmen ile işbirliği protokolü imzaladı.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’dan, Kayseri Şeker'e ziyaret Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’dan, Kayseri Şeker'e ziyaret

PROTOTOL1PROTOKOL3PROTOKOL2

Editör: Halit Sapmaz