Yilin Annesi Anlamı Yok 1

2013 yılının 11 Mayıs günü Reyhanlı’da biri belediye binası, diğeri çarşı merkezinde PTT binası yakınında olmak üzere iki bombalı minibüsün patlatılarak yapılan terör saldırısında, 53 kişi yaşamını yitirdi. Patlamalarda hayattan koparılanlar arasında Diken ailesinin oğlu Mehmet Ali Diken’de vardı. Mehmet Ali o gün, Yeni mahalledeki evinden ayrılarak iş yerine gitmek üzere yola çıktı. Ancak kısa süre sonra tekrar eve gelerek eşi ve çocuklarından ve aynı binada oturan annesinden de vedalaşarak helallik aldıktan sonra telefon tamirciliği yaptığı ikinci patlamanın yaşandığı PTT yakınındaki işyerine gitti. 

11 YIL GERİDE KALDI

Anne Döne Diken, o gün oğlunun evden ayrıldıktan kısa süre sonra tekrar dönerek helallik aldığını söyleyerek, “Oğlum o gün işine gitmek üzere evden ayrıldı. Çok geçmeden geri döndü, bana uğrayarak vedalaştı. Sanki yaşanacak olayı hissediyordu” dedi.

Öğle saatleriydi, ard arda patlamalar duyduk diyen anne Döne Diken, “Patlamanın ardından oğlumu telefonla aradık, ancak bir türlü ulaşamıyorduk. Aradan 3 gün geçmişti ki cenazesini Adana’da bulduk. Cenazemizi alarak Reyhanlı’ya getirdik ve defnettik” şeklinde konuştu.

11 Mayıs Reyhanlı Şehitler Derneği tarafından yılın annesi seçilen Döne Diken,

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Karaman’da da törenle kutlandı 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Karaman’da da törenle kutlandı

11 Mayıs gününün anneler için çok kötü bir gün olduğunu sözlerine ekleyerek şunları kaydetti: "Anneler Günü 53 anne için çok kötü bir gündü. Bize Anneler Günümüz zehir oldu. Zaten o gün patlama günü her zaman ki gibi işyerine gitti. Ancak sanki bir şeyler olacağını hissedercesine geri döndü ve bizlerle vedalaştı. Bu yüzden anneler gününün bizim için bir anlamı yok. Bizlere hiçbir şey ifade etmiyor. Aradan 11 yıl geçti. Anneler için adeta kötü bir gündü. Oğlumu özlüyorum. Saldırıyı gerçekleştirenlere lanet ediyorum.”

Editör: Ufuk Aktug