Belen Turnuva (2)Belen Turnuva (1)

Buharkent Tırmanma'da büyük çekişme Buharkent Tırmanma'da büyük çekişme

 Çocukların moral ve motivasyonlarını artırmak, yaşadıkları travmatik deneyimlerden bir nebze olsun uzaklaşmalarını sağlamak amacıyla başlayan turnuva, büyük ilgi gördü.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan turnuvanın ilk maçına çıkan takımlardan önce sahaya 6 Şubat 04.17 tabelası geldi. Depremde yaşamını yitiren vatandaş ve çocukların anısına, saha ortasına karanfil bırakılması ve saygı duruşunun ardından, müsabaka maçları başladı.

Kumlu ve Yayladağ ilçesi arasında oynanan müsabakayı izleyen protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar, kıyasıya geçen müsabakayı büyük bir ilgiyle takip etti.

Çok sayıda takımın katılımıyla gerçekleşen turnuvanın açılış proğramına, Adana Demirspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, Belen Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz, Belen İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Ayvazoğlu, Belen Cumhur İttifakı İlçe Başkanları Seyfullah Gürbüz ve Abdullah Önder, kurum amir ve müdürlerinin yanı sıra, çok sayıda davetli katıldı.

Futbol turnuvası, çocuklara normal bir yaşamın parçası olan spor yapma ve eğlenme fırsatı sunarken, aynı zamanda, toplumsal dayanışmayı da güçlendirmeyi amaçladı.

Turnuva

Editör: Ufuk Aktug