Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen Hatay'da, 100 nişanlı çift için toplu düğün yapmak üzere kolları sıvayan Reyhanlı Belediyesi çiftlerin çeyiz paketlerini törenle dağıttı.

Reyhanlı Belediyesi, Türkiye Diyanet Vakfı, Mehir Vakfı, Mehir Aile Derneği, Hatay ve Konya müftülüklerinin başlattığı ‘Hatay Toplu Düğün Projesi’nde sona gelindi. Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, yarın gerçekleşecek düğün töreni için 100 çiftlerin çeyiz paketi dağıtımını gerçekleştirdi.

HALKI DÜĞÜN TÖRENİNE DAVET ETTİ

Çeyiz paketlerinin dağıtımını gerçekleştiren ekiple bir araya gelen Başkan Hacıoğlu “Reyhanlı Belediyesi, Konya Mehir Vakfı ve Hatay İl Müftülüğü ortaklığında gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz toplu düğün etkinliğimiz için bir aradayız. Bilindiği gibi hepimizi derinden etkileyen deprem felaketinin yaralarını sarma mücadelesi içerisindeyiz. Depremde hayalleri yıkılan gençlere umut olmak istedik. Bu vesile ile ihtiyaç sahibi 100 çiftimizi yarın evlendiriyoruz. Reyhanlı Belediyesi ve Hatay Müftülüğü ev sahipliğinde genç çiftlerimizin düğünlerini Sinan Yağmur’un sunumuyla Reyhanlı stadyumunda bir konser eşliğinde yapacağız. Tüm halkımızı toplu düğün törenimize bekliyoruz” diye konuştu.

Milas Belediyesi eczacıları unutmadı Milas Belediyesi eczacıları unutmadı

HACIOĞLU “100 ÇİFTİMİZİ YARIN EVLENDİRİYORUZ”3HACIOĞLU “100 ÇİFTİMİZİ YARIN EVLENDİRİYORUZ”1HACIOĞLU “100 ÇİFTİMİZİ YARIN EVLENDİRİYORUZ”