İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) ile Eymir Kültür Vakfı arasında imzalanan iş birliği anlaşması ile inşası için çalışmalarına başlanan İskenderun Meslek Yüksekokulu’nda (İMYO) çalışmalar yerinde incelendi.

eymir-okul2eymir-okul1

İSTE ile Eymir Kültür Vakfı arasında imzalanan iş birliği anlaşması ile inşası için çalışmalara başlanan İskenderun Meslek Yüksekokulu’nda (İMYO) çalışmalar yerinde incelendi. İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci ev sahipliğinde Belen Kaymakamı Mustafa Sami Yılmaz ve Eymir Kültür Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri devam eden inşaat çalışmalarını İSTE Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Suha Orçun Mert ve İMYO Müdürü Öğretim Görevlisi Hakan Kalpakçıoğlu da eşlik etti.

İki etap halinde bir yıl içerisinde tamamlanması planlanan İMYO Yerleşkesi protokolü Eymir Kültür Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri ile İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci ile Mezuniyet günü imzalanmıştı. Toplamda 10.000 metrekare alanda tasarlanan yerleşke inşa projesinin birinci etabında; 2100 m2 kapalı alanlı makine birimi, 870 m2 kapalı alanlı Metalürji Birimi ve yaklaşık 4000 m2 çok amaçlı meydan ve kafeterya düzenlemesi yapılacak. Projenin ikinci etabında ise toplanan bağışlara paralel olarak 670 m2 kapalı alanlı inşaat teknolojisi birimi ile 670 m2 kapalı alanlı harita ve kadastro birimi yapılacak ve İSTE’ye bedelsiz teslim edilecek.

Şahinkayalı öğrenciler astronot ve kozmonotlar ile buluştu Şahinkayalı öğrenciler astronot ve kozmonotlar ile buluştu

Çalışmaların devam ettiği İMYO Yerleşkesinde ziyaretçilere ev sahipliği yapan İSTE Rektörü Depci, “Eymir Kültür Vakfı ile imzaladığımız protokol kapsamında İskenderun Meslek Yüksekokulumuzun inşa çalışmaları devam ediyor. Tarihi boyunca çok sayıda mezun vermiş İMYO, öğrencilerimizle yeni binasında en kısa zamanda yüz yüze eğitim öğretime başlayabilsin diye çalışıyoruz. İSTE’ye verdikleri büyük destek için Eymir Kültür Vakfı’nın çok kıymetli yöneticilerine ve bağışçıları ile çalışmaları yakından takip eden her konuda üniversitemizin yanında olan  olan Belen Kaymakamımız Sayın Mustafa Sami Yılmaz’a  şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyorum” dedi.