İSTE (İskenderun Teknik Üniversitesi) öğretim üyesi Prof. Tahir Özcan, 14 Mayıs’ta gerçekleşecek olan seçimlerde CHP milletvekilliği için memleketi Şanlıurfa’dan aday adaylık başvurusunda bulundu.

İSTE (İskenderun Teknik Üniversitesi) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Tahir Özcan, siyasete girmekteki amacını sosyal medya hesabından kamuoyuna şu ifadelerle açıkladı:

Hasan Subaşı'ndan vekillik kararı Hasan Subaşı'ndan vekillik kararı

“Bilimin ve aklın yolunda giden gerçeğin peşinden gelecek olan umut dolu güzel günlerin hayaliyle büyüyen geleceğimizin ve halkımız meclisteki sesi olmak adına 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan 28. Dönem Milletvekili genel seçimlerine katılmak ve adaylık başvurusunda bulunabilmek için İskenderun Teknik Üniversitesi Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi’ndeki görevimden ayrıldım. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezimize aday adaylığı başvurumuzu gerçekleştirdik. Bizi bağrına basan saygıdeğer hemşehrilerime ve Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa il ve ilçe teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum.”

Prof. Dr. Özcan, ülkenin afetlerle boğuştuğu bu sürecin el birliğiyle atlatılacağına inandığını belirterek “Önce deprem, şimdi de sel felaketinden hayatını kaybeden hemşerilerime Allah’tan rahmet, yakınlarını kaybeden canlarımıza sabırlar diliyorum. İnşallah el birliğiyle bu felaketlerin üstesinden geleceğiz. Rabbim, ülkemizi ve milletimizi her türlü felaketten muhafaza etsin” şeklinde temennilerde bulundu.

prof-dr-tahir-ozcan-chp-aday-adayi-6414tahir-ozcan