Hatay’ın Payas ilçesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Sahil Parkının açılışı vatandaşların yoğun katılımı HBB Mehteran Takımı ve halk oyunları ekiplerinin gösterileriyle gerçekleştirildi.   

Parkın açılış törenine HBB Başkanı Lütfü Savaş, CHP Hatay milletvekilleri, Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin, İsmet Tokdemir, Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu, siyasi partilerin il ve ilçe başkanları ile HBB yöneticileri ve çok sayıda Payaslı katıldı.

Açılışta konuşan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş Payas Sahil Parkı’nın bu yıl içerisinde HBB tarafından açılan dördüncü park olduğunu belirterek “4 parkımız daha açılışa hazır hale geldi. Önümüzdeki 3 aylık süreçte toplam 8 adet parkı daha açmayı planlıyoruz. Amacımız bulduğumuz her yeri yeşil alan olarak değerlendirmek, çocukları, gençleri ve yaşlıları parklarda huzur içerisinde yaşatmak” dedi.

"Terzi esnafı tamirat-tatilatla ayakta duruyor!" "Terzi esnafı tamirat-tatilatla ayakta duruyor!"

Hatay’ın her tarafında imkânları ölçüsünde altyapısını tamamladıkları yolların asfaltını yaptıklarının altını çizen Başkan Savaş “Sadece Payas’ta 6 kilometre asfalt yaptık. İlçemizin geçmiş yıllarda yaz mevsiminde yaşadığı su sorunu vardı. İnşallah önümüzdeki yaz vatandaşlarımız su sıkıntısı çekmeyecek. Kıt imkânlarımızla ama geniş perspektif bakış açısıyla hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Önümüzdeki seçimlerde sadece mahalli imkânlarla değil genel imkânlarla ilçelerimize ve şehrimize pay ayırmak bize nasip olur. Bugün Payas’a küçük bir hediye veriyoruz ama 6 ay sonra daha büyük hizmetlerde buluşmayı diliyorum” diye konuştu.

HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın görev süresi boyunca kentteki yeşil alanlarının 3 kat arttığına dikkat çeken CHP’li Milletvekili Suzan Şahin şunları söyledi: “İktidar tarafından en az hizmet alan bölgeyiz. Başta hava ve çevre kirliliği olmak üzere birçok konuda sıkıntılarımız, çözüm bekleyen sorunlarımız var. Çözüm üretmek için, çocuklarımız için değişim şart. Sizlerin desteğiyle bu değişimi gerçekleştireceğiz…”

Açılışın ardından Başkan Lütfü Savaş ile katılımcılar hep birlikte parkı gezdi, parktaki basketbol sahasında gençlerle birlikte atış yaptı. 35 bin metrekarelik alana sahip park içerisinde kafeterya, dinlenme, oyun ve spor alanları yer alıyor.