Turuncu-mavili ekibin teknik patronu Koray Palaz, iskenderun.org mikrofonlarına yaptığı açıklamada maç öncesinde, oyun planı içerisinde neleri planladıklarını, neleri doğru yapmaya çalıştıklarını aktararak “Özellikle rakibin bekler arası ve stoperler arasında olan boşlukları değerlendirerek pozisyona girmek istemiştik. Yüksek top oynamak istemediğimiz bir oyundu çünkü hava hâkimiyeti iyi olan stoperler vardı. Orta sahada da sürekli çıkmayan, ön plan düşünmeyen bir defansif orta saha oyuncusu olduğu için özellikle kenarları kullanmak istedik. Hatta oyun planımız içerisinde ters ayakla Enes’i sağ kenar, Süleyman’ı sol kenar başlayarak, öndeki Hamza’nın baskılarıyla Muhammed’in de alanı kapatarak oynaması gerektiği bir oyun planı içerisinde olduk, ofansif olarak. Nitekim daha henüz 40. saniyede bir pozisyonumuz var daha sonraki bölümde rakip golü buldu” diye konuştu.

Ekip olarak defansif anlamda bir takım zafiyetlerinin olduğunun altını çizen turuncu-mavili kulübün teknik patronu Palaz “Bunu görüyoruz, kabul ediyoruz, bunun için uğraşacağız. Golü bulduktan sonra biraz sarsıldık çünkü beklemediğimiz bir gol yedik. Sonrasında oyunu dengeye getirdiğimizi düşünüyorum. Dengeye getirdikten sonra da özellikle son periyotta 30-45 arasında ciddi baskılar uyguladık. Penaltıyı yakaladık. Penaltıyı da Enes gole çevirdi. Durumu 1-1 eşitliğe getirdik” dedi.

İkinci yarının başında özellikle oyunu biraz kontrolde tutup rakibin de saha şartlarını ve fiziksel durumunu göz önünde bulundurarak biraz daha kontrollü başlamak istediklerini belirten Teknik patron Palaz “Sonrasında da rakibin bu anlamda fiziksel olarak dezavantajlarından faydalanarak skora gitmeyi istedik. Hafta arası çalışmış olduğumuz belli bir takım varyasyonlar vardı bunu da karşılığını aslında gole de bulmuş olduk ve 2-1 öne geçtik. Sonrasında karşı takımdan baskılar bekliyorduk bunlar da geldi. Bunu korumak anlamında daha diri bir bek almak istedik. Maçın sonuna kadar aslında iyi oynadığımızı düşünüyorum, maç çok ortadaydı bunu da kabul ediyorum. Onların da pozisyonları var çünkü bizim de pozisyonlarımız var. Bence seyir zevki açısından güzel bir müsabaka oldu. Taktiksel olarak istediğimiz birçok şeyi aldık oyuncu grubumuzdan. Baktığınız zaman beraberlik sanki maçın hakkı gibiydi, realist olmak gerekiyorsa. Ama 87. dakikada 2-1 öndeyken duran toptan gol yediğiniz zaman ister istemez üzülüyorsunuz ama toparlamak bizim işimiz” şeklinde konuştu.

Edirne Süper Amatör Lig ve 1. Amatör Küme'de son durum Edirne Süper Amatör Lig ve 1. Amatör Küme'de son durum

Günün sonunda İskenderunspor’da teknik direktör olarak 3 tane müsabakaya çıktığını hatırlatan Koray Palaz şunları kaydetti: “Fethiye’yi saymazsanız. 3 müsabakadan da 7 puan topladık. Bu 3 müsabakada 9 gol attık. Evet, bir gol yeme gibi bir handikabımız var, bunun üzerine de çalışmalar yapıp orayı daha doğru yönetmekle yükümlüyüz. Ama playoff hattındayız, 6. sıradayız, bu hafta Soma deplesmanına gidiyoruz. Baktığınız zaman playoff için o hattın içinde kalmak, daha yukarılara tırmanmak için 6 puanlık bir maç gibi gözüküyor. Bu hafta da elimizden geleni yapıp Soma’ya da iyi hazırlanıp Cumartesi günü yola çıkacağız.”

54481517-4fb4-4bbd-9dff-23943d862499