İskenderun Oruç Reis İlkokulunda eğitim gören özel eğitim sınıfı öğrencileri, özel eğitim öğretmenleri ve okul psikolojik danışmanları eşliğinde düzenlenen aktivite ile AVM’de farklı bir gün geçirdi.

Darüşşafaka'nın 37 ildeki sınavı 21 Mayıs'ta Darüşşafaka'nın 37 ildeki sınavı 21 Mayıs'ta

Park Forbes İşletme Yöneticisi Volkan Koçbaş tarafından karşılanan Oruç Reis İlkokulunda eğitim gören farklı engel gruplarından 10 öğrenci konuk edildi. Özel eğitim sınıfı öğrencileri gerçekleştirilen gezide, Playland oyun alanında sınırsız eğlendi. Usta Dönerci restoranında yemek ikram edilen öğrenciler, kum boyama etkinliği ile de keyifli dakikalar yaşadılar.

Okul Müdürü Mehmet Suat Saner Ündan okulun özel öğrencileri ile yaptıkları bu etkinlikte birbirleriyle kaynaşmalarını sağlamayı, sosyal gelişimlerini desteklemeyi hedeflediklerini belirterek “Özel gereksinimli bireylerin toplumun bir parçası olduğunun ve onların toplumsal kabulünün önemini farketmeliyiz. Bu etkinlikleri yapmamızda bize destek olan Park Forbes, Playland ve Usta Dönerci yönetimlerine öğrencilerimiz adına teşekkür ederiz" dedi. 

Özel eğitim sınıfı öğretmenleri Serpil Renkli ve Faruk Girgeç de şunları söyledi: "Okulumuz tarafından özel görülen öğrencilerimiz ile yaptığımız bu etkinlikler, öğrencilerimizin de okulu benimsemelerini sağlamıştır. Yapılan bu etkinlikler hayatlarında güzel bir anı olarak kalacaktır. Öğrencilerimizin toplumda yer edinebilmeleri için sosyal kabul görmeleri ve normal bireyler olarak görülmeleri önemlidir."