Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Operatör Dr. Ganime Mısırlıoğlu Öz, hastalarına daha konforlu bir ortamda sağlık hizmeti sunmak için açtığı kliniğine varis şikâyetiyle başvuran hastaların çoğunlukta olduğunu söyledi.

On yıldır Üniversite ve Devlet Hastanesinde kalp damar cerrahisi bölümünde çalıştıktan sonra kendi kliniğini Koseka İş Merkezi sekizinci Katta hizmete açan Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Operatör Dr. Ganime Mısırlıoğlu Öz, iskenderun.org ekibine özel açıklama yaptı.

Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Ganime Mısırlıoğlu Öz, kendi hastalarına daha fazla zaman ayıracağı ve daha güzel hizmet vereceğini düşündüğü, kliniğinde çok karşılaştığı rahatsızlıklar ve hasta grubuna dikkat çekerek “Tabi ki varisler, kalp damar cerrahlarının da karşılaştığı gibi ameliyat sonrası kalp cerrahisi sonrası yara veya hastanın muayene kontrolleri, onun dışında bacak toplar damarı ilgili olan iltihaplanma ödem tıkanıklık gibi hastalılar, en çok koliliğimize başvuru sebepleri” dedi.

Varisle ilgili her türlü tedaviyi kendi kliniğinde yapabildiklerinin altını çizen Dr. Ganime Mısırlıoğlu Öz “Hastaya ameliyatın gerekli olup olmadığını, muayene ve ultrasonla bakarak değerlendiriyoruz ve hastaya bilgi verip o yönde, en uygun seçimi yaparak tedavisine başlıyoruz. Eğer hastaya ameliyat gerekiyorsa, hastane ortamında steril koşullarda ameliyatımızı gerçekleştirdikten sonra hastanın dış varis tedavisine kliniğimizde devam ediyoruz. Son derece yüz güldürücü sonuçlar almaktayız” diye konuştu.

Kalp damar rahatsızlıkları olan hastalarının sigaradan mutlaka uzak durulması, düzenli bir spor yapılması, bunu yaşam biçimi haline getirmesi gerektiğini öneren Dr. Ganime Mısırlıoğlu Öz şunları paylaştı “Hastalarımız varisi kendi kendine geçmeyeceğini, sadece kozmetik bir problem olmadığını, ilaçlarla kremlerle hacamat veya onun gibi yöntemlerle kesinlikle tedavi edilmediğini bilmeleri gerekir. Bacağında şişlik ödem damar belirginleşmesi kramp şikayeti olan hastaların mutlaka kalp damar cerrahi koliliğine başvuranlarını tavsiye ediyorum…”

IMG_20230112_100114IMG_20230112_094707IMG_20230112_093622

Şizofreni tanılıya ‘Tütün ve bağımlılıkla mücadele’ anlatıldı Şizofreni tanılıya ‘Tütün ve bağımlılıkla mücadele’ anlatıldı