Hatay’ın Yayladağı ilçesinde düzenlenen iller arası budokaido Şampiyonasında Kırıkhan Belediyesi Spor Kulübüne bağlı Wushu federasyonu Budokaido sporcuları 13 madalya ile döndü

sampiyonadan-madalya3sampiyonadan-madalya2sampiyonadan-madalya1

25-27 Ağustos 2023 tarihleri arasında  Yayladağı ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla düzenlenen iller arası budokaido Şampiyonasında Kırıkhan Belediyesi Spor Kulübüne bağlı Wushu federasyonu Budokaido 13 Sporcu ile katıldığı müsabakalarda 4 birincilik, 2 ikincilik,7 üçüncülük  çıkartarak Kırıkhan’a Zafer coşkusu yaşattı.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz; “Depremin yaralarını sarmaya çalıştığımız bu zor günlerde sporcu gençlerimiz yüzümüzü güldürdü. Yarışma sonucunda başarı elde eden gençlerimizi, şampiyonlarımızın yetişmesinde büyük emek sahibi Milli Antrenörümüz Ali Çeltik ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Aerobik Cimnastik Şampiyonası'nda 5 madalya 1 kupa Aerobik Cimnastik Şampiyonası'nda 5 madalya 1 kupa

Her zaman şunu diyor ve biliyorum ki Kırıkhan’ımızda birçok cevherlerimiz var. Bizlerde elimizden geldiği kadarı ile bu cevherlerimize sahip çıkıyoruz. Daha önce de 2 kez Avrasya şampiyonları, 2. Ve 3.’leri çıkarttık. 13 sporcumuz Milli oldu.

Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutup spora teşvik etmek için kurmuş olduğumuz Kırıkhan Belediyesi Spor Kulübümüzün bünyesinde Karate, Basketbol, Futbol, Voleybol ve Yüzme spor dalları olmak üzere 3000’ in üzerinde sporcu yetiştirmekteyiz. İlçemizin ve ülkemizin geleceği için bütün evlatlarımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz. Şahsım ve Kırıkhan’lı hemşerilerim adına sporcularımızın yetişmesinde emeği geçen bütün hocalarıma ve emektar olan herkese teşekkür ederim” dedi.