Hatay Valiliği, Hatay İl Milli eğitim Müdürlüğü ve Türk Kızılay’ı koordinesinde, beş okulun katılımıyla İskenderun Rotary Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde kan bağışı kampanyası düzenlendi.

‘Okulumuzda KANpanya Var’ ve ‘İyilik Sensiz Olmaz Kan Dostum’ sloganıyla İskenderun Rotary Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen kampanyaya, Barbaros Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Cumhuriyet İlkokulu, General Şükrü Kanatlı İlkokulu ve General Şükrü Kanatlı Ortaokulu da katılım gösterdi.

General Şükrü Kanatlı İlkokulu öğrencilerinin kan bağışının önemine vurgu yaptıkları gösterileriyle başlayan kan bağışı kampanyasına İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Haytaz, Türk Kızılayı İskenderun Şubesi Başkanı Recep Sivri de katıldı.

Kan bağışının önemine vurgu yapan Kaymakam Demiryürek “Okulumda Kanpanya Var etkinliği çerçevesinde bugün buradayız. Hem öğrencilerimize örnek olmak, hem Kızılay’ımıza destek olmak için bizde kan verdik. İnşallah bu kampanyalarla ülkemizin ihtiyacı olan ve üretilemeyen bir madde olan kanın temini noktasında Kızılay’ımzıın da gayretleriyle yol alırız. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.

Herkesi kan vermeye davet eden Belediye Başkanı Fatih Tosyalı da “Kızılay’ımızın ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün başlatmış olduğu bu kampanyaya destek vermek için buradayız. Bir ay önce kan verdiğim için bugün veremedim. Herkesi kan vermeye davet ediyoruz. İhtiyacı olan insanlara faydalı olmanın insani bir görev olduğunu düşünüyorum. Bu etkinliğin başarılı olmasını diliyorum” diye konuştu.

İskenderun Rotary Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Abdullah Vural da böyle anlamlı bir etkinliği okullarında gerçekleştirdikleri için mutlu olduklarını ifade ederken, kampanyaya destek veren öğretmen ve velilerine teşekkür etti.

Kaymakam Demiryürek’in kan bağışı yapmasıyla başlayan kampanya gün boyu okul bahçesinde devam etti. Beş okulun katılım sağladığı kampanyaya öğretmenler ve öğrenci velileri de destek verdi.

Bu besinler ile oruç tutmak daha rahat olacak!... İftar ve sahur arasında en az 2 litre su Bu besinler ile oruç tutmak daha rahat olacak!... İftar ve sahur arasında en az 2 litre su

IMG_20221220_113437IMG_20221220_111635IMG_20221220_104131

IMG_20221220_103551IMG_20221220_103445