İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Haytas, 2022-23 döneminin ilk yarısının tamamlanmasıyla ilçede 60 bin 124 öğrencinin karnelerini aldıklarını, 3 bin 734 öğretmeni ve idare personelinin de tatile ayrıldıklarını söyledi.

Özel İyi ki Varsın Çocuk Anaokulu yönetiminden ziyaret… Özel İyi ki Varsın Çocuk Anaokulu yönetiminden ziyaret…

Öğrencilerin bir yarı yıl dönemini de başarıları yada başarısızlıklarının bir karneyle sonuçlandığına işaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Haytas, “Ancak önemli olan öğrencilerimizin umudunu yitirmemesi, ders başarıları konusundaki özgüvenlerini kaybetmemesidir” dedi.

Yarıyıl tatiline giren öğrencilere seslenen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Haytas, “Karnemiz ne olursa olsun, her öğrencimiz bizim için başarılıdır. Çünkü kendi yeteneklerini görmesi ve o şekilde eğitim alması önemli bir konudur. Yoksa öğrencinin ders başarısında değil hayat başarısının daha önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu açıdan da en önemli konu bizce, öğrencinin geleceğe ait umutlarını, verimini düşünmemesidir” diye konuştu.

Yarıyıl tatili nedeniyle velilere tavsiyelerde bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Haytas, “Velilerimizin, bu mutlu günlerinde öğrencilerin, çocuklarınının yanlarında olmalarını, onlara destek olmalarını bundan sonraki süreç içerisinde şevklendirmeleri için motive etmelerini bekliyoruz. O karnedeki durumdan dolayı onları üzmemelerini, kırmamalarını istiyoruz. Bir önemli tavsiyemiz de yarıyıl tatili için, elbette yarıyıl tatilinde öğrencilerimizin dinlenme zamanlarıdır, bu iki haftayı en önemli ve verimli bir şekilde geçirsinler. Ders açısından söylemiyorum, kitap okuyabilirler, gezebilirler, tiyatroya gidebilirler, sinema etkinliklerine katılabilirler. En önemlisi aileleriyle vakit geçirebilirler. Arkadaşlarını ziyaret edebilirler, bu bizim açımızdan daha verimli bir dönem, dinlenme dönemidir. Aynı zamanda ikinci dönemin hazırlık dönemidir. Onun için bol bol dinlensinler, kitap okusunlar ve verimli bir sömestr ara tatili geçirsinler” şeklinde konuştu

IMG_20230120_144409