Bakan Crt Odul 2

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, KOSGEB destek programları odağında girişimciliği, sürdürülebilir büyümeyi, ölçeklendirme ve global rekabeti alarak yeniden yapılandırdıklarını belirtti.

e-Fatura Programları Hakkında Bilgi e-Fatura Programları Hakkında Bilgi

KOBİ ödül törenine katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, KOBİ, genç KOBİ, kadın KOBİ ve mezun KOBİ olmak üzere 4 kategoride ödül almaya hak kazanan 39 KOBİ’nin ödüllerini takdim etti.

CRT’YE ÖDÜL

İskenderun merkezli CRT Holding bünyesinde faaliyet gösteren CRT Metal Sanayi A.Ş. KOBİ'lere çeşitli dallarda ödüllerin verildiği törende KOBİ'den çıkışı ve sanayiye atılan adımı temsil eden Mezun ödülünü CRT Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Edip Ceritbinmez Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır'ın elinden aldı.

CRT Holding'in kurucusu  Atıf Ceritbinmez ile Edip Ceritbinmez'in temelini birlikte atarak bugünlere getirdikleri şirketlerden CRT Metal Sanayi A.Ş., Mezun kategorisinde ödülünü aldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, “Yeni kurguladığımız Girişimcilik Destek Programı ile ülkemizin stratejik hedefleriyle uyumlu sektörlerde katma değer ve nitelikli istihdam oluşturma potansiyeline sahip girişimlerimize 2 milyon liraya varan finansman imkanı sunuyoruz. Girişimcilerimizin fikirden ürüne, üründen pazara giden yolculuklarını kısaltacak bu program ile; kabuğundaki inci misali Anadolu'nun dört bir yanında saklı cevherlerimizi ortaya çıkarıyoruz. Program kapsamında girişimcilerimizin genç, kadın, engelli, gazi veya birinci derecede şehit yakını olması durumunda destek üst limitini artırımlı uygulayacağımızı özellikle ifade etmek isterim.” dedi.  

Bakan Crt Odul 1

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak hayata geçirdikleri program ve projelerle; araştırma ve inovasyon ekosistemi, planlı sanayi alanları, girişimcilik kültürü ve nitelikli insan kaynağıyla güçlü ve müreffeh Türkiye’yi inşa ettiklerini kaydeden Kacır, “2023 yılında ihracatımız deprem felaketine rağmen 255,8 milyar dolara yükselerek Cumhuriyet tarihimizin rekorunu kırdı. Ekonomimiz 14 çeyrektir kesintisiz büyüyor. Millî gelirimizi 1 trilyon 118 milyar dolar düzeyine çıkardık.  İstihdam, 32,4 milyon kişi ile Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en yüksek düzeyine ulaştı. Ülkemizdeki işletmelerin yüzde 99’unu oluşturan, istihdamın yüzde 70,6’sını sağlayan, Ar-Ge harcamalarımızın yüzde 28,8’ini, ihracatımızın yüzde 31,6’sını gerçekleştiren KOBİ’lerimiz; bu başarının mimarıdır, sahipleridir. Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin de üzerine çıkarırken beraber yürüdüğümüz yol arkadaşlarımızdır.” dedi.

Bakan Crt Odul 3

Editör: Ufuk Aktug