Adaylığı partili partisiz her kesimce eleştiri bombardımanına tutulan Cumhuriyet Halk Partili Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Lütfü Savaş, dün 6 Şubat felaketinin yıldönümünde şahsına yapılan harekete, kamuoyunda adaylıktan çekileceği yönündeki söylemlere cevap vermek üzere basın toplantısı düzenledi.

HATAY BİZİM CANIMIZ, TÜRKİYE BEDENİMİZ

6 Şubat depreminin yıldönümünde yaygın basından Hatay’a gelen, mateme ortak olan, sorunlarını yansıtan tüm gazetecilere teşekkür eden HBB Başkanı ve adayı Lütfü Savaş “Zaten yereldeki arkadaşlarımız Hatay’daki sorunları her gün dünya ile paylaşıyorlardı onlara da teşekkür ediyorum. Hatay’da oynanmak istenen oyunları net bir şekilde biliyoruz. İktidarın, Hatay’ı Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanı tarafından yönetilmesinin istenmediğini biliyoruz. Hatay’da sığınmacı işgaline karşı asla sessiz kalmayacağımı herkese beyan etmek istiyorum. Hatay’da imar rantına izin vermeyeceğimi herkesle paylaşmak istiyorum. Hatay’ı da tehditlere teslim etmeyeceğimizi de sizlerle paylaşmak istiyorum. Sonuç itibariyle Korkmayacağım, sinmeyeceğim yılmayacağım. Hatay bizim canımız, Türkiye bedenimiz, bu can bu bedenden çıkarsa nice olur halimiz” diye konuştu.

CHP ADAYLIĞIM DEVAM EDİYOR…

Kadına Sağlık Projesi İle Yarınlar Aydınlık Kadına Sağlık Projesi İle Yarınlar Aydınlık

HERKES ALGIYLA GERÇEĞİ GÖRECEK

...VE SEÇİMİ BİZ KAZANACAĞIZ

On yıldır Cumhuriyet Halk Partisinin Belediye Başkanı olduğunun altını çizen HBB Başkanı ve adayı Lütfü Savaş “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün son emaneti, Hatay’da bu serhat şehrinde Cumhuriyet Halk Partisine girme sebebim, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerine aşık olmam, onun milli duruşuna saygı göstermem, onun emanet ettiği bu şehre sahip çıkıp, burayı Türkiye Cumhuriyeti’nin mutlu huzurlu bir serhat şehri olmasına devam etmesi için gayret etmemdir. Anı duygularla Cumhuriyet Halk Partisi adaylığım devam ediyor ve biz seçimi kazanacağız. 31 Martta herkes algıyla gerçek arasındaki farkı görecek” şekkinde konuştu.

vlcsnap-2024-02-07-15h59m29s492

Editör: Halit Sapmaz