Hatay Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fahir Semir Abacı, Depremde uzuvlarını kaybetmiş vatandaşlara protez ihtilaçlarını karşılamak için Eylül ayında konser düzenleyeceklerini söyledi.

hatay dayanısma dernek2hatay dayanısma dernek3hatay dayanısma dernek1

Hatay Kültür Sanat Edebiyat Platformu, 6 Şubat Kahraman Maraş merkezli depremler sonrasında depremzede hemşerilerine yardım faaliyetlerini aralıksız olarak sürdüren Hatay Dayanışma Derneği’ne (HDD) teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarete HDD Yönetim Kurulu Başkanı Fahir Semir Abacı, Başkan yardımcısı Ali Seyfettinoğlu, Asi-Der Başkanı Tevfik Usluoğlu, sanatçı Ali Nafile, mizah ve gastronomi yazarı Mehmet Tanrıverdi ve üyeler katıldı.

Hatay Kültür Sanat Edebiyat Platformu’nu temsilen yazar Müslüm Kabadayı gerçekleştirdiği ziyarette HDD Yönetim Kurulu Başkanı Fahir Semir Abacı’ya ve Asi-Der Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Usluoğlu’na deprem sonrası yapılan yardım faaliyetleri için teşekkür belgesi takdim etti. Araştırmacı yazar Müslüm Kabadayı kitaplarından oluşan bir seçkiyi imzalayarak dernek kitaplığına bağışladı.

ABACI USLUOĞLU’NA PLAKET TAKDİM ETTİ

Başkan Abacı Asi-Der Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Usluoğlu’na bağışların deprem bölgesine ulaşmasında derneğe vermiş oldukları destek için teşekkür edip, plaket takdim etti.

TANRIVERDİ KİTAPLARINI İMZALAYARAK HEDİYE ETTİ

Mizah ve gastronomi yazarı Mehmet Tanrıverdi “Deli Hösün” adlı mizah kitabını imzalayarak dernek konukları Ali Nafile, Tevfik Usluoğlu, Müslüm Kabadayı ve eğitimci Canan Nesil İlkyaz'a hediye etti. 

ABACI “SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIYLA İŞBİRLİĞİ ÇOK ÖNEMLİ”

Dernek başkanları Hatay’da mevcut sorunların çözümü noktasında neler yapılabileceği konusunda fikir alışverişinde bulundu. Başkan Abacı deprem sonrasında Hatay’da çözümsüz kalan sorunların devlet yetkililerine ulaştırılmasında sivil toplum kuruluşlarına çok büyük görev düştüğünü ifade etti.

UZVUNU KAYBEDEN DEPREMZEDELERE UMUT OLACAK PROJE

Akbank Caz Festivali'ne geri sayım Akbank Caz Festivali'ne geri sayım

Başkan Abacı ve sanatçı Ali Nafile dernek lokalinde 6 Şubat Maraş merkezli depremlerden sağ çıkan ancak bir uzvunu kaybeden depremzedelerin medikal gereksinimlerine kaynak oluşturmak için bir konser organize etmek üzere bir araya geldi. Konserin Eylül ayında yapılacağının bilgisini veren Başkan Abacı, “konserden elde edilecek gelir, protez kol, bacak ve akülü tekerlekli sandalye ihtiyacı olan depremzedelere harcanacak” dedi.