TBMM Dijital Mecralar Başkanı Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Delibekirli  Deresinin ıslah çalışmaları için 72 milyon Tl Keşif bedelli bir ihalenin DSİ tarafından gerçekleştirildiğini açıkladı.

kirikhan-huseyin-yayman1

Kırıkhan’a apayrı bir güzellik katan Delibekirli Deresinde herhangi bir taşkın olayının yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınmaya devam ettiğini belirten TBMM Dijital Mecralar Başkanı Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, “Delibekirli, Kırıkhan’a hayat veren bir su merkezi. Kırıkhan’ın içme suyunun bir bölümünü karşılayan Delibekirli’den  şehir merkezine kadar  uzanan  Dere yatağında  bugüne kadar iki kez Islah çalışmaları yapıldı. Üçüncü Islah çalışmalarının ihalesi yapıldı. İleriki günlerde sonuçlandıktan sonra  Delibekirli Deresindeki çalışmalar  başlayacak.” dedi

Kocaeli'de İYİ Partili kadrolar 12 ilçede sahada Kocaeli'de İYİ Partili kadrolar 12 ilçede sahada

Yayman, “Yaşam merkezlerinin bulunduğu bölgelerdeki çalışmalarla derede yaşanacak taşkınların önüne geçilecek. Vatandaşlarımız için artık korkulu bir yaşam olmayacak. Tüm bu çalışmalar noktasında bizlere destek veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Vahit Kirişçi,  DSİ Genel ve Bölge Müdürlüğü ve ekibine ilçem adına teşekkür ederiz.  Kırıkhan’ın gelişimi için katkı sunmaya devam ediyorlar. Allah razı olsun kendilerinden ” dedi.

DERE ÇEVRESİ REKRASYON ALANI OLACAK

Hatay Miletvekili Hüseyin Yaman’ın sıkı takibi ile Delibekirli deresinde hayata geçirilecek 3. ıslah çalışmalarında Delibekirli dere yatağı temizlendikten sonra menfez yapımının yansıra dere yatağı ve çevresi U kesiti Betonarme duvarla örme çalışmaların yapılacağı,  Islah Çalışmalarının bir yılda tamamlanması planlandığı açıklandı.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ise “Bu konu uzun zamandır beklediğimiz bir müjdeydi. Cumhurbaşkanımıza, Bakanımıza ve Vekilimiz Hüseyin Yayman beye teşekkür ederiz. DSİ İle işbirliği yaparak bu alanı cazibe merkezi haline getireceğiz” şeklinde konuştu