Baba Ayhan Karacan’ın önderliğinde kurulan şirketle atölyeciliğin yanında mağazalığa da giriş yapan Yusuf-Mert karacan kardeşlerin iş yerinin açılışında İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, İTSO Başkanı H. Levent yılmaz, Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Uğur Fırat ile dostları yalnız bırakmadı.

        Açılış öncesinde İskenderun ORG Haber mikrofonuna sektördeki deneyimleriyle ilgili bilgi veren Yusuf Karacan, 2004’te çırak olarak atölyede değerli madenlerle buluştuğuna işaret ederek “O yıllardan bu yana kuyumculuğun arka planında atölyede ziynet eşyalarına şekil vermeye çalıştık. Özel tasarımlar yaparak şi mutfağında öğrenmeye çalıştık. 2014 yılında da kendi atölyemizi kurarak kuyumcu esnafımıza hizmet vermeye çalıştık. Atölyemizde tamirin yanında özel taraşım işleri de yaptık, yapmaya devam ediyoruz” dedi.

        Mağazalaşma projesiyle ilgili düşüncesini paylaşan Firma ortağı Mert Karacan da, Yıllardır atölyede, perde arkasında değerli madenle zaanat icra ettiklerini belirterek, “Açtığımız mağazada artık kendi ürünlerimizi satış noktasına geldik. Şu anda birçok kesime hizmet veriyoruz. Bunun yanında bizden istenen özel tasarım taleplerinden yola çıkarak mağaza açma kararı verdik. Değerli madene keşil vererek insanların taleplerine cevap vermeye başladık. Açtığımız mağazamızda altının yanında gümüş çeşitlerimiz de vardır” diye konuştu.

        Açılışta kısa bir konuşma yapan baba Ayhan karacan, açılış davetine katılanlara teşekkür etti.

        İTSO Başkanı H. Levent Yılmaz, yaşanan bu sıkıntılı süreçte yıllardır tanıdıkları Ayhan karacan ve Çocuklarına açtıkları mağazanın hayırlı olması dileklerinde bulunurken, desteklerinin de süreceğini aktardı.

Ömer Gülsoy'dan büyüme rakamı yorumu Ömer Gülsoy'dan büyüme rakamı yorumu

        Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Uğur Fırat da, depremden dolayı büyük bir sıkıntı yaşayan esnafın ayağa kalkmak için yoğun çaba sarf ettiğine dikkat çekerek, bu açılışın kendilerini gururlandırdığını ve mutlu ettiğini söyledi.

        Belediye Başkanı Tosyalı ise, deprem felaketine rağmen sürekli açılışlar yapılmasının kentin kısa sürede ayağa kalkacağının göstergesi olduğuna vurgu yaparak, hayırlı olması dileklerinde bulundu.

        Hayırlı olması dilekleriyle kesilen kurdelanın ardından mağazanın içine giren davetlilere, karacan kardeşler bilgiler verdi.       

IMG_6809IMG_6820IMG_6779IMG_6761IMG_6771IMG_6746IMG_6744IMG_6733IMG_6741398748171_882412633445586_8247700120336986378_n