Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Karaağaç Sahil Bisiklet ve Yürüyüş Yolu 2. Etap çalışmalarını yerinde inceleyerek sona yaklaşan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

‘Kahramanmaraş Dayanışma Günleri’ sürüyor ‘Kahramanmaraş Dayanışma Günleri’ sürüyor

Arsuz Belediyesi’nin Karaağaç Mahallesinde sahil kıyı şeridinin tamamını halkın kullanımına açmak adına gerçekleştirdiği Karaağaç Sahil Yürüyüş ve Bisiklet Yolu projesinin 2. etap çalışmaları aralıksız devam ediyor. Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven’in, Belediye Başkan Yardımcısı Sami Üstün, Meclis Üyeleri ve Birim Müdürleri ile gerçekleştirdiği incelemelerde çalışmalarında sona gelindiğine dikkat çekti.  

Yürüyüş yolunda yapımı tamamlanan çelik konstrüksiyon yaya köprüsünün mozaik taşlarla kaplanmasıyla daha önceden sazlıklarla kaplı olan dere yatağının estetik bir görünüme kavuştuğunu belirten Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, “ Karaağaç Sahil Yürüyüş ve Bisiklet Yolumuzun büyük bir kısmını, yani planlanan kısmını neredeyse tamamladık. Yaklaşık 2 kilometre uzunluğunda planladığımız 2. Etap çalışmalarının ardından 3. Etap çalışmalarımız için de hazırlıklara başladık” dedi.

Özellikle gece yürüyüşleri için enerjisini güneşten alan aydınlatma direklerinin takıldığını da dile getiren Başkan Güven “Çöp bidonları ve oturma gruplarının büyük bir bölümü de yerleştirildi. Vatandaşlarımızın aileleri ile güzel vakit geçirmeleri, istedikleri yerde denize girmeleri ve sahil kıyı şeridini kullanmaları, yürüyüş yapmaları açısında gerçekleştirilen bu projemizde amacımız yaza doğru planladığımız kısmın tamamlanması. Tabiki 2. etap çalışmaları bitince sona ermiş olmayacak. Üçüncü etap çalışmalarını da imkânlarımız doğrultusunda programlamaya çalışacağız. Arsuzumuz’da en güzel ve en iyi hizmetleri gerçekleştirmek adına çalışmalarımıza tüm ekiplerimizle, imkânlarımızı zorlayarak devam edeceğiz” diye konuştu.  

Karaağaç Sahil Yürüyüş ve Bisiklet Yolu (6)Karaağaç Sahil Yürüyüş ve Bisiklet Yolu (5)Karaağaç Sahil Yürüyüş ve Bisiklet Yolu (4)Karaağaç Sahil Yürüyüş ve Bisiklet Yolu (2)Karaağaç Sahil Yürüyüş ve Bisiklet Yolu (3)Karaağaç Sahil Yürüyüş ve Bisiklet Yolu (1)