Hatay’ın İskenderun ilçesinde İSTE ve İTSO’nun da ortakları arasında bulunduğu katılımcılarla birlikte Teknopark için hazırlanan Avam projesi üzerinde değerlendirme toplantısı yapıldı.

HBB İSTE KYK önündeki yolu yaptı… HBB İSTE KYK önündeki yolu yaptı…

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen toplantıda detay projelerin hazırlanmasını üstlenen AKBAY Yapı Müh. Mim. İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. firması Mimar Mert Akbay ile İSTE Öğretim Üyesi - İSTE Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. L. Cenk Kumruoğlu,  İSTE Öğretim Görevlisi Oğuzhan Arı ve İTSO Yönetim Kurulu üyesi  Sedat Uysal, İTSO Genel Sekreteri Figen Gül Dönmez hazır bulundu.

2022 yılı içerisinde İSTE Rektörlüğünde Rektör Prof.Dr. Tolga Depci başkanlığında gerçekleştirilen ilk toplantıda, Teknopark’ın bölgede etkin ve donanımlı olarak hizmet verebilmesi sürecine ilişkin değerlendirmeler yapıldı ve Yüksek Mimar Müfit Tennioğlu tarafından, daha önce hazırlanarak, İSTE Rektörlüğü’nce de onaylanmış olan Teknopark Avam projesinin detaylarının hazırlanmasına yönelik bir çalışma grubu oluşturulmuştu.

İTSO yönetim kurulu tarafından geçen ay alınan teklifler neticesinde, oda işbirliğinde yürütülen çalışmanın bir adımı olarak, İSTE Teknopark binasının yapımına yönelik detay projeleri üstlenen firma yetkilileri ile katılımcılar karşılıklı fikir alışverişinde bulundu, birlikte proje üzerinde değerlendirme yapıldı.

teknopark

Toplantıda, ayrıca detay projelerin tamamlanması ve İSTE Rektörlüğü’ne ilgili bakanlığa sunulmak üzere teslim edilebilmesi için önemli adım atıldı.