Mezuniyet Törenine Rektör Prof. Dr. Tolga Depci ve eşi Doç. Dr. Aytemis Depci’nin ev sahipliği yaptığı törene, İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, Belen Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz, İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Dönmez, İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Emin Ünalan, İskenderun İlçe Jandarma Komutanı J. Binbaşı Yusuf Yıldırım, hayırsever iş insanı Recep Atakaş ve diğer protokol üyeleri ile birlikte İSTE akademik ve idari personelleri, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

Tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Açılış ve selamlama konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Tolga Depci, törende bulunmaktan duyduğu mutluluk ve gururu dile getirdi. Rektör Depci, konuşmasında öğrencilere önemli tavsiyelerde bulunarak, mezuniyetlerinin sadece bir başlangıç olduğunu vurguladı ve öğrencilere hayallerinin peşinden gitmeleri için cesaret verdi. Ayrıca, 6 Şubat depremlerinin ardından üniversitenin gösterdiği çabaları ve eğitim öğretimin devam etmesinin önemini belirtti.

Törende, Filistin'deki zulüm altında eğitim hakkı elinden alınan ve mezun olamayan öğrenciler anısına temsili bir mezuniyet töreni de düzenlendi. Filistinli şehit öğrencileri temsilen İSTE'de eğitim gören Filistinli öğrenciler Sara Sırıya ve Youssef Alhafi’ye temsili diplomaları takdim edildi.

Mezun öğrenciler adına konuşma yapan Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü birincisi Semih Yılmaz, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerine ve ailesine teşekkür ederek mezuniyet kütüğüne adını çaktı ve diplomasını Rektör Prof. Dr. Tolga Depci’den aldı.

ERÜ’nün 2024 yılı etki sıralamasındaki başarısı ERÜ’nün 2024 yılı etki sıralamasındaki başarısı

Rektör Depci, mezuniyet töreninin sponsoru hayırsever iş insanı Recep Atakaş’a teşekkür ederek günün anısına bir hediye takdim etti. Program, protokol üyelerinin dereceye giren öğrencilere diplomalarını vermesi ve toplu kep atma töreniyle sona erdi. Mezuniyet töreni, öğrenciler ve ailelerinin hatıra fotoğrafları çektirmesi ve düzenlenen konserle devam etti.

2322212019181716151413121110987654321

Editör: Halit Sapmaz