İstanbul Atatürk Havalimanı'nda 3 Mayıs Cuma günü başlayan ve üç gün süren IFTE’ye; Uçuş Eğitim Organizasyonları, Tip Eğitim Organizasyonları, Havacılık Akademisi Kurumları, Havacılık Eğitimi Veren Üniversiteler, Yedek Parça Tedarikçileri, Uçak Bakım Onarım Şirketleri, Yabancı Dil Kursu Veren Kuruluşlar, SHGM'den Yetkili Özel Hastaneler, Piston Motor Uçak Üreticileri, Broker Şirketleri, Havacılık Basın Kuruluşları ve diğer eğitim kurumları da katılımlarıyla destek verdi.

Havacılık sektöründe hizmet veren kurum ve kuruluşların uluslararası düzeyde bilinilirliğini arttırarak iş birliği zemini hazırlamak, havacılık eğitimleri ile ilgili tüm detaylı bilgileri son kullanıcıya sunmak, sektörle ilgili gelişmeleri ve fırsatları duyurmak için düzenlenen etkinlikte yer alan İSTE standına katılımcılar yoğun ilgi gösterdi.

Sarıseki İlkokulunda öğrenciye ‘Balık Ekmek’ ikramı… Sarıseki İlkokulunda öğrenciye ‘Balık Ekmek’ ikramı…

Havacılığın geleceğin en önemli sektörleri arasında yer alacağını ifade eden İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, “İskenderun Teknik Üniversitesi olarak düzenlenen etkinliğe katılım sağlayarak üniversitemizin uluslararası ve ulusal tanınırlığının artmasına ve sektör paydaşları ile iş birliğinin kurulmasına ve geliştirilmesine katkı sağlamış olduk. Potansiyel öğrencilerimizle buluşmamıza, mezun öğrencilerimizle bir araya gelmemize de imkân sağlatan IFTE Fuarından emeği geçen hocalarımıza teşekkür ederim” dedi.  

564231

Editör: Halit Sapmaz