İskenderun Kaymakamlığı tarafından organize edilen anma etkinliği, kaymakamlık binası önünde deprem felaketinin yıldönümü anına dakikalar kala başladı. Sabahın 04.00 sıralarında toplanan binlerce depremzede İskenderunlu bir kez daha yaşlı gözlerle kaybettiği canların acısını hissederek sessiz yürüyüşe geçti.

       

          Cumhuriyet meydanını dolduran vatandaşların arasında bulunan bir çift özel tasarladıkları tişörtle 6 Şubat depremini unutmayacakları mesajını verdi. Haber ekibimize konuşan çift, depreme Antakya’da yakalandıklarını ve tam anlamıyla kıyameti yaşadıklarını ifade ederek, yakınlarını, komşularını ve dostlarını kaybettiklerini, bu durumun bir daha yaşanmaması dileklerinde bulundular.

        Saat 04.00’da organize edilen anma yürüyüşüne Enerji ve Tabii Kaynakları eski Bakanı Fatih Dönmez, İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, birim amirleri ve binlerce depremzede vatandaş, ‘Unutmayacağız’ yazılı pankartın ardından Şehit Pamir Caddesinden Paç Meydanı’na kadar yürüdü. Yürüyüş sırasında saatler 04.17’yi gösterdiği sırada vatandaşlar bir süre durdu. Çocukların da yer aldığı yürüyüşte birçok vatandaşın ağladığı gözlendi.

FIA Başkanı Sulayem'den Ülkemize Çok Önemli Ziyaret FIA Başkanı Sulayem'den Ülkemize Çok Önemli Ziyaret

        Anma etkinliğinin yapılacağı Paç Meydanı’na gelen kalabalık vefat edenler için okunan selayı dinledi. Daha sonra saygı duruşu ve okunan İstiklal marşı ile deprem şehitleri yad edildi.

        Kuran-ı Kerim’den ayetlerin okunduğu anma töreninde Hatay Ermeni Kiliseleri Ruhani Reisi Peder Avedis Tabaşyan, Rum Ortodoks Kilisesi Ruhanisi Peder Nikola Yusuf Papazoğlu ve İskenderun İlçe Müftüsü Ramazan Avcı, dua ettiler.

bc8b37cf-7e18-49c3-905a-bff1976c9fea

IMG_0534IMG_0533IMG_0529IMG_0520IMG_0519

GFnykBtWQAA8wmZGFnykBmWcAA5H8KIMG_0516IMG_0509IMG_0502

Editör: Halit Sapmaz