Geçen sezon ikinci lige yükselme umutlarını finalde kaçıran Hatay’ın 3. Lig 2. Grupta mücadele eden temsilcisi İskenderunspor bu yıl da kaldığı play Off yarı final ilk maçına Ordu’ya giderken, kentte yer gök turuncu-maviye büründü.

Hakan Bolat Başkanlığında iki sezondur ikinci ligi umudunu zirveye taşıyan İskenderunspor Kulübü, kent halkının turuncu-mavili sevdasını yeniden yeşertti. Sezon başından buyana zirve mücadelesi verdiği gruptan bir kez daha play off’a kalan İskenderun spor kafilesi yarı finalin ilk maçı için dün Ordu’ya gitti.

Cuma günü akşam saat 20.00’de oynanacak yarı final ilk maçından galibiyetle dönme arzusunda olan takıma sahip çıkan kent halkı ikinci lige çıkma mücadelesine büyük destek veriyor.

Takım galibiyet için Ordu’da yarın büyük bir mücadeleye hazırlanırken kent halkı da özlem duyduğu 2. Lige yükselme arzusuyla turuncu-mavili sevdasını büyük bir coşkuyla kent sokaklarına taşıdı. Kendin her yerinde dev turuncu mavili bayraklarla donatıldı. Genç yaşlı, kadın erkek İskenderunlu turuncu mavili kulübün galibiyet özlemiyle takımına, kulübünün arkasında dimdik durarak destek veriyor. İskenderun’da başlatılan bayrak kampanyası kısa sürede büyük ilgi gördü. Birçok şirket, esnaf ve kişiler turuncu mavili bayrakları işyerlerine ve caddelere asarak takıma olan desteklerini gösteriyor.

Şehir merkezinde asılan dev bayraklar ise herkesi şimdiden kent halkı, ikinci lige yükselme arzusu ve heyecanıyla takımın Ordu deplasmanından mutlak puanla dönme umudunu diri tutuyor.

İGC DEN İSKENDERUN SPOR'A TAM DESTEK
İskenderun Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Yönetim kurulu, İskenderun Spor'a destek verdi. İGC yönetim kurulu, Cemiyet binasına dev Turuncu Mavi İskenderun Spor bayrağını asarak İskenderun Spor'a bağlılıklarını gösterdiler. Cemiyet Başkanı Dİyap Atar, Play-Off öncesinde tüm Turuncu Mavi sevdalılarını bayrak asmaya davet etti.  Yönetim kurulu İskenderun Spor'a başarılar diledi. 

VakıfBank, 11. kez üst üste yarı finalde VakıfBank, 11. kez üst üste yarı finalde