Türkiye Okul sporları Kız ve Erkek Voleybol grup müsabakaları Hatay’ın İskenderun İlçesinde toplam 19 takımın katılımıyla başladı.

IMG_20230105_102622IMG_20230105_101732IMG_20230105_101710İskenderun İlçe spor salonundaki turnuva öncesinde gerçekleştirilen açılış seremonisine Kaymakam Murat Sefa Demiryürek, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İlçe Spor Müdürü Ali Ferit Gündel ve takımların sporcuları ile vatandaşlar katıldı. Türkiye okul sporları Yıldız kız ve erkek Voleybol grup maçları turnuvasında erkeklerde 8, kızlarda ise 11 takım olmak üzere 19 takım yer alıyor.

Açılış töreninde konuşan İlçe Gençlik ve Spor müdürü Ali Ferit Gündel, voleybol şampiyonasına katılan tüm takımların sporcularını kentte ağırlamaktan mutlu olduklarını söyledi.

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ise, sporculara seslenerek “Güzel bir şehirde turnuva oynuyorsunuz. Sporun birleştirici gücünü burada çok iyi görüyoruz” dedi.

Yurdun farklı illerinden İskenderun’a gelen sporculara ‘Hoş geldiniz’ diyen Kaymakam Murat Sefa Demiryürek de “Sporun bütünleştirici, birleştirici ruhu içerisinde gerçekleştirilen müsabakalarda sporcularımıza başarılar diliyorum. Spor yapabilmek, bir spor organizasyonu içerisinde hele hele lisanslı sporcu olarak yer alabilmek ayrıcalıktır” diye konuştu.   

Protokolün Beşiktaşlılar lokalinde derbi heyecanı… Protokolün Beşiktaşlılar lokalinde derbi heyecanı…