Merkez Üssü Kahramanmaraş olan depremlerin vurduğu Hatay’ın İskenderun ilçesinde Maliye Bakanlığına bağlı ekipler esnafların hasar tespitini tutanak altına almaya başladı.

Büyük yıkıma neden olan yüzyılın felaketinin üzerinde 19 gün geçen Hatay’ın İskenderun ilçesinde Gelirler İdaresi Başkanlığına bağlı çeşitli illerdeki Vergi Dairelerinden görevlendirilen ekipler esnafın hasar tespitlerini kaydediyor.

Kayseri Kariyer Merkezi'nden istihdama büyük katkı Kayseri Kariyer Merkezi'nden istihdama büyük katkı

Çevre illerden gelen Vergi dairesi görevlileri, İskenderun Atatürk Anıt alanında, esnafın depremden kaynaklı işyeri hasarlarını beyana dayalı kayıt yapıyor. Depremin yıktığı ve tahrip ettiği kapalı olan birçok işyeri sahibi Atatürk Anıt alanına gelerek Maliye ekiplerine işyerleriyle ilgili hasarları bildirerek kayda alındı.

Esnafların işyerindeki hasarlı eşyaların tahmini tutarlarını kaydeden Maliye ekipleri ayrıca şehrin birçok yerine de dağılarak açık işyerleri sahiplerinin de kayıtlarını da almayı ihmal etmediler.

Hasar beyanında bulunan esnaflar, maliye ekiplerine gerekli bilgileri verdiklerini, bundan sonrasında nasıl bir prosedür işleyeceğini bilmediklerini, ancak kendilerine iletişim sağlanacağını söylediler.      

İskenderun’da çalışmalara başlayan Maliye ekiplerinin esnafın hasar kayıtlarını sürdüreceği öğrenildi.