Kahramanmaraş ve Hatay Merkezli yıkıcı depremlerin üzerinden bir ayı aşkın süre geçen İskenderun’da Yarıkkaya mevkiinde yaşanan patlama depremzede vatandaşın yüreğini ağızına getirdi.  

Lifeship Rauf Bey gemisi de İskenderun’a geliyor… Lifeship Rauf Bey gemisi de İskenderun’a geliyor…

6 Şubat tarihinden buyana 7’nin üzerinde iki büyük depremin yarattığı yüzyılın felaketinde 45 binin üzerinde insan hayatını kaybetti, şehirler yıkıldı. Hatay Merkezli 6,4 ve 5,8 büyüklüğünde deprem, çok sayıda 5-4 büyüklüğünde artçı depremle yaşanan kayıplar, tükenen hayatlarla adeta insanların psikolojisi bozuldu.

İskenderun’da bugün öğle saatlerinde meydana gelen patlama vatandaşlara büyük bir korku ve panik yaşattı. Büyük gürültüyle sarsıntı yaratan ve toz bulutu yükseldiği gözlenen Yarıkkaya mevkiinde bulunan taşocağında dinamit patlatıldığı belirlendi.     

Depremlerden günlerdir korku ve tedirginlik içerisinde olan vatandaşlar, Yarıkkaya mevkiinden gelen patlamaya tepki göstererek şunları söyledi: “Bu kadarına da pes! En ufak sarsıntı bile bizi korkuturken, hangi akılla bu taş ocağında dinamit patlatılır, depremlerin yıkmadığı binaları da taş ocaklarında dinamit patlatarak mı yıkacaklar? Yok mu bu duruma dur diyecek bir yetkili, bu patlama ile aklımız çıktı”

WhatsApp Video 2023-03-08 at 15.50.50.mp4_snapshot_00.24.943WhatsApp Video 2023-03-08 at 15.39.07.mp4_snapshot_00.05.002