Hatay’ın İskenderun ilçesinde evleri yıkılan ve hasarlı vatandaşların kaldığı çadır kentte deprem psikolojisiyle yaşama tutunmaya çalışan depremzede çocuklar, asker ve polislerin de destek verdiği etkinlikle moral buldu.

Fırtınada ağacı seyir halindeki aracın üzerine devirdi… Fırtınada ağacı seyir halindeki aracın üzerine devirdi…

On bir ili etkileyen Kahramanmaraş merkezli depremlerin yarattığı yüzyılın felaketinde yaşanan kayıplar, olumsuzluklarla geçen acı günlerin içinde, çadır kentlerde yavaş yavaş geleceğin sahipleri çocukları mutlu eden etkinlikler de dikkat çekiyor.  

İskenderun Mustafa Kemal Mahallesi çadırların bulunduğu, Belediye Spor Salonu önündeki boş alanda bir araya gelen depremzede çocuklar için görevli askerler, polisler ve Denizli Belediyesi ekiplerinin birlikte etkinlik gerçekleştirdi.

Depremzede çocuklar müzik eşliğinde birbirinden farklı oyunlar oynadı, asker ile polis abilerinin de eşlik ettiği keyifli anlarda birbirinden renkli ve yüzleri gülümseten görüntüler de ortaya çıktı. Etkinlikte Denizli Büyükşehir Belediyesinde görevli ekip ile polislerin de dahil olduğu ip çekme yarışmasında iki yakadaki depremzede çocukların mücadelesi görülmeye değerdi. Çok çekişmeli bir ip yarışmasının ardından galip gelen tarafla diğer taraf biraz olsun depremin yarattığı kötü havadan uzaklaşan çocuklar, bu kadar olumsuzluklara rağmen umutlu olduklarını ve adeta hayata sımsıkı tutunduklarını gösterdi.

feb37b18-1ace-4cf1-a663-ca2e304afa41d045eefa-95a6-4c71-96ea-e3bfb8879b8587f55a3b-0e34-48d1-ba3b-f67246840298