İskenderunlu depremzede ressam Erdoğan Akın, depremde evleri yıkılınca konteyner kette yaşamını sürdürmeye başladı. Felaketin en ağır sürecinde insanlara sanatıyla moral, motivasyon aşılayan, yaşadığı konteyner kentte de birçok konteyneri resimleriyle renklendiren Erdoğan Akın sanatsal dokunuşu kentin her noktasına taşımaya başladı.

İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Dönmez’in de daveti üzerin kentte belirlenen birçok noktaya depremin izlerini silmek üzere çeşitli resimler çizmek için işe koyulan Erdoğan Akın “En büyük yatırım insana yapılan yatırımdır. İnsanın bir maddi, bir de manevi yatırımı var, sanat bu manevi yatırıma destek veren çok büyük bir unsur” dedi.

ŞEHRİN DUVARLARI VE

Bayram Demirkıran Toprağa Verildi… Bayram Demirkıran Toprağa Verildi…

TRAFOLARINI RENKLENDİRECEK

Bölge halkının 6 Şubatta büyük bir deprem yaşadığını ifade eden Erdoğan Akın “Hepimizin hüzünleri aynı, yüreklerimizin bir tarafları buruk. Burada yollar sular, diğer işler yapılırken, insanların yarınlarına dair umut vaat edici sanat çok önemli konumda. Allah razı olsun Mehmet başkanımız davet etti, işi biliyor. Çalışkan bir başkan, halkı seviyor. Biz de halkımızı önemsiyoruz. Dedik, bu deprem görüntüleri ortadan kalksın! İnsanlarımız normal hayata adapte olsunlar. Ben de çalışkan bir başkanın yanında, çalışkan bir sanatçı olarak şehrimizin inşallah tüm duvarlarını, tüm trafolarını renklendireceğiz” diye konuştu.

Erdoğan Akın Ressam .Mp4 Snapshot 00.43.263Erdoğan Akın Ressam .Mp4 Snapshot 00.28.962Erdoğan Akın Ressam .Mp4 Snapshot 00.39.084Erdoğan Akın Ressam .Mp4 Snapshot 00.01.978Erdoğan Akın Ressam .Mp4 Snapshot 00.09.926

Editör: Halit Sapmaz