Hatay’ın Arsuz ilçesinde uzun süre kaldığı Madanli Balıkçı Barınağından İskenderun Balıkçı Barınağına, gelen ve batan tekne yapılan çalışmalar sonucu sudan çıkarıldı.

İskenderun Su Ürünleri Kooperatifi ile Hatay Su Ürünleri Kooperatifleri Birliğinin girişimleriyle uzun bir süre önce balıkçı barınağı içerisinde sulara gömülen balıkçı teknesi, yapılan çalışma sonucunda römorkör vinçleri yardımıyla su yüzüne çıkarıldıktan sonra parçalara bölündü.   

Hatay Su Ürünleri Kooperatifleri Birlik Başkanı Celal Bilen, Madenli Balıkçı barınağından İskenderun’a getirilen ve sahibinin ilgilenmediği teknenin battığını belirterek “Ama en sonunda çıkarabildik. Çok uğraştık, sonunda çıkarıldı. Şimdi de sahibi alacak nereye götürecek bilmiyoruz. Bize faydası yok! Kooperatif ve Birlik olarak tekne sahibinden de hiçbir şey talep etmedik, adam zaten zarar görmüş, biran öne buradan alıp götürsünler, istiyoruz” dedi.

Barınağın dibinden çıkarılan batık tekne römorkör ve rıhtım üzerinde parçalar halinde oksijen kaynağıyla kesimi yapılıyor.      

Rize'de 'akıl ve zeka'lar yarıştı Rize'de 'akıl ve zeka'lar yarıştı