Merkezi Kahramanmaraş ile Hatay olan depremlerin vurduğu İskenderun’da zarar gören ve acil yıkılacak binaların listesi Kaymakamlık tarafından açıklandı.

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan İlçeleri ile daha sonra Hatay’ın Defne ve Samandağ ilçelerinde meydana gelen depremler nedeniyle İskenderun’da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı yetkililerince yapılan saha çalışması neticesinde acil yıkılması gereken binaların listesi belirlendi.

İskenderun Kaymakamlığı web sayfasında yayınlanan söz konusu listede yer alan binaların yıkımına başlanıldığı kaydedildi. 27 Şubat 2023 tarihi itibariyle oluşturulan listenin, yapılan saha çalışmaları neticesinde güncellenerek yayınlanacağı da bildirildi.

Listede yer alan 200 acil yıkılacak bina en fazla 44 adetle Mustafa Kemal Mahallesinde yer aldı. Yirmi mahalleye göre yıkılacak bina sayısı şöyle:

Aşkarbeyli (4) Barbaros (2) Cırtıman (22) Çay (3) Dumlupınar (6) Gürsel (4) İsmet İnönü (29) Karayılan (3) Modernevler (2) Muradiye (18) Mustafa Kemal (44) Numune (27) Pınarbaşı (3) Pirireis (1) Sakarya (13), Sarıseki (2) Savaş (5)  Şekere (6) Yenişehir (5) Yunus Emre (1).

Gaziantep'e 'teşvik' ödülü Gaziantep'e 'teşvik' ödülü