İskenderun Atatürk bulvarı ve Sahil şeridi sulara gömüldü. Gece saatlerinde Balıkçı barınağından çıktığı iddia edilen deniz suyu Mete Aslan Bulvarı Mursaloğlu lisesi önünü kadar suya gömüldü.

Edinilen Bilgilere göre Balıkçı Barınağının bulunduğu bölgeden  gelen deniz suyu, Atatürk bulvarı, üzerinde kendini hissettirirken, Atatürk alanı ve çevresi de sular altında kaldı. 

Denizden gelen su ise Atatürk bulvarı üzerinde bulunan birçok iş yerini sular altında bıraktı. Kaldırımların üzerine kadar su gelirken, bölgede bulunan askerler çevre güvenliğini aldı. 

Bazı araçlar cadde üzerinde gitmekte zorluk çekerken  yol içerisinde  bulunan çukurlar nedeniyle bazı bölgelere şerit çekildi. 

Bankalar caddesi ne kadar gelen su vatandaşları tedirgin etti. İskenderun Nüfus müdürlüğünün bulunduğu bölgede  bazı  iş yerlerini su bastı.

Marmara'dan 'diploma' iddialarına açıklama Marmara'dan 'diploma' iddialarına açıklama

Esnaf iş yerini temizlediği sırada deprem meydana geldi. Esnaf ve vatandaşlar ise açık alanlara doğru kaçtı.

İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Değerli İskenderunlular yaklaşık bir saat önce yaşadığımız ve herhangi bir mal ve can kaybımızın olmadığı depremden dolayı herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Önceki depremlerde oturan dolgu zemin, bozulan altyapı sistemleri ve lodos etkisiyle oluşan deniz taşması caddelerimizin bazı bölümlerini ulaşıma elverişsiz hale getirmiştir.

Ekiplerimiz bölgede teyakkuz halinde olup, gelişmeler tarafımızca takip edilmektedir”