Türk Kızılayı İskenderun Şube Müdürü Seden İlhan, Kızılay olarak özellikle deprem sonrasında yoğunlaşan yardım çalışmalarının halen devam ettiğini, ihtiyaç sahibi vatandaşlara dokunarak bir nebze yüzlerini güldürdüklerini belirterek “Çok büyük bir felaket yaşadık. Depremin ilk gününde itibaren gerçekten ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olmaya çalıştık. Bu süreçte gerek kıyafet, gerek gıda gerekse yemek dağıtımımız oldu. Her şekilde hijyen kiti olsun ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızla el ele olduk ve onlara yardım ettik. Halen yardımlarımız devam ediyor. Yine konteynır kentteki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza muhtarlarımızın belirlediği listeyle dağıtımlarımız oldu” dedi.

Mudanya'da bando krizi iddiaları asılsız! Kapatma yetkimiz yok! Mudanya'da bando krizi iddiaları asılsız! Kapatma yetkimiz yok!

            Şube Müdürü Seden İlhan, merkezin ülke genelinde şubeler üzerinde yaptığı değerlendirmeler sonucunda bu hizmetlerini taçlandırdığına işaret ederek şöyle konuştu:

“Tabi bunu taçlandırdı genel merkezimiz. Bize bir başarı belgesi gönderdi. Performans değerlendirmede başarılı olduğumuz için şubemize bir başarı belgesi geldi. Tabi ki bu dördüncü başarı belgemiz oldu. Daha önce Türkiye genelinde sekizinci olduk. Bu belge bizi gelecekte yapacağımız yardımlar için de moral ve motivasyonumuzu arttırdı.”

            Sadece vatandaşlara yönelik yardımlarının olmadığına da işaret eden Müdür İlhan “Okullardaki ihtiyaç sahibi çocuklarımızın yer aldığı liste, Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve öğretmenlerin belirlediği şekilde geliyor. Verilen listeye göre çocuklarımıza ayakkabı ve kıyafet hazırlıyoruz. O şekilde onlara yardım ediyoruz. Muhtarlarımızla işbirliği içindeyiz. Durmaksızın ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gıda ve hijyen olarak yanlarında olmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

KONTEYNIR KENTLERE YARDIMA DEVAM

İlhan, konteynır kentlerdeki depremzedeleri de yalnız bırakmadıklarının altını çizerek şöyle dedi: “Konteynır kentteki sorumlu arkadaşlarımızla iletişim içindeyiz. Konteynırlara 180 haneye 180 gıda götürüyoruz. 250 hane ise 250 adet hijyen götürüyoruz. Bire bir her konteynıra 1 adet olmak üzere dağıtımımızı yapıyoruz. Depremin ilk ayında 90 bin vatandaşıma ulaştık. İkinci ayında 82 bin kişiye ulaştık. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız yerlerine geçince yardımlar daha fazla olunca tabi sayılar biraz düştü. Yani bu 50 bini buldu. Bu ay en son 22 bin haneye ulaştık. Öğrenci bazında 48 okula yardım götürdük. En son zaten engelli haftası vardı orada görev aldık. Çocuklarımıza yine kıyafet, ayakkabı, diş fırçası, diş macunu dağıtarak yüzlerini gülümsettik.”

6E78B642 2701 43D5 9F0A A8A158E3514933868157 0B71 4063 8954 2C0B07F588A34A74B001 1608 4C49 A814 Ab78D57072C3

Editör: Halit Sapmaz