Sosyal Denge Tazminatı 1

Bem-Bir-Sen Hatay Şube Başkanı Ahmet Kala, imzalanan Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesinden belediyede görev yapan tüm memurların yararlanacağını belirtenKala, “İstişare kültürünü İskenderun Belediyesinde sözleşme öncesinde çalıştırdığınız, istişareye açık olduğunuz ve sözleşmenin bu aşamaya gelmesinden dolayı belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Dengeden kastettiğimiz idarenin verebileceğinin maksimumu, sendikanın da alabileceğinin maksimumu. Ortak noktada buluşmak gerekiyor. Sözleşmemizin memurlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerinde bulundu.

Glokomun Önemli Bir Sinyali Olabilir! Glokomun Önemli Bir Sinyali Olabilir!

İŞVERENLE SENDİKALAR ARASINDAKİ SÖZLEŞMELER ÖNEMLİ

Belediye Başkanı Mehmet Dönmez, İşverenle sendikalar arasındaki sözleşmeler önemli olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:

“ Bu sözleşmeleri bazen yılda bir veya iki kez yapıyoruz. Önemli olan en sonunda çalışan personelimizin mutlu olması, bizim için önemli olan budur. Belediyemizin belli bir geliri var. Bu gelirimizi makul ve mantıklı şekilde harcayabilmemiz gerekiyor. Biz de devamlılık ve sürdürülebilirlik esas. Bu ödemeleri yapabilmek hem çalışanımızın hem de belediyemizin daha sağlıklı şekilde idame edilebilmesi çok önemli. Önemli olan istişare ile ortak noktada buluşup hem devletimizi hem de vatandaşımızı düşünebilmek. Sizlerle makul noktayı bularak bugünlere geldik. Uyumlu çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Sosyal Denge Sözleşmesinin tüm Memurlarımıza  hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Editör: Ufuk Aktug