Lgs Birinci Birey 1

İskenderun’da Birey Eğitim Kurumları’nda LGS’ye hazırlanan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencisi Arda Köker, Türkiye birincisi olmakta büyük pey sahibi olan Birey Eğitim Kurumları’na annesi Pınar Sağır Köker’le birlikte gelerek teşekkür ziyaretinde bulundu. Kurum kurucusu Murat Soyak ve öğretmenleri tarafından alkışlarla karşılanan Türkiye şampiyonu Arda Köker’e cep telefonu hediye edilirken öğretmenleri de anne Pınar Sağır Köker’e çiçek sundu.

Burada kısa bir açıklamada bulunan Birey Eğitim Kurumları Kurucusu Murat Soyak, geleneği bozmayarak bu yıl da Türkiye birincisi çıkardıklarını duyurarak “2024 LGS’de tüm sorulara doğru cevap vererek ülke birincisi olan Arda Köker’i kutluyor, nice başarılar diliyorum. Bu bizim için bir ilk değil geçen yıl da birinci çıkardık. Arda bizi şaşırtmadı” diye konuştu.

HEDEFİ GALATA SARAY LİSESİ

Türkiye birinci olmak kelimelerle ifade edilemeyecek kadar güzel olduğunu ifade eden Arda Köker “Bu başarıda emeği geçen tüm öğretmenlerime anneme herkese teşekkür ederim. Kazanmamı doğru ve çok çalışmaya, kitap okumaya borçluyum. Yapamadığım soruların cevaplandırılması konusunda herkes bana destek veirdi. Bundan sonra LGS’ye katılacak arkadaşlara düzenli ve doğru yöntemlerle çalışmanın yanında bol bol kitap okumalarını öneriyorum” diye konuştu.

Köker, hazırlık sürecinde depremden dolayı birçok şansızlıklar yaşadığına da vurgu yaparak şöyle konuştu: “Şansızlığımız şuydu, depremden dolayı okuduğum okul M. Akif Ersoy Ortaokulu hasarlıydı ve bir süre Hürriyet İlkokulu’nda eğitime devam etmemizdi. Buna rağmen hedefe odaklanarak çalıştım. Bundan dolayı hem okulda hem de benim çalışma sürecinde aksaklıklar oldu ama yılmadım. Zamanla bol soru çözdüğüm için daha önce yapamadığım soruları çözmeye başladım. 2023 LGS’ye giren arkadaşlardan biraz daha şanslıydım. Çünkü depremin ardından bir süre geçmişti ve toparlanma sürecini ailemle iyi yönettim.”

G. Saray Lisesi’nde çok okumak istediğinin altını çizen LGS Türkiye birincisi Köker “

Hazırlığa başlarken hayalim Galatasaray Lisesi’ydi. Bunun için araştırmalarım dün olduğu gibi bugün de devam ediyor.

Lgs Birinci Birey 2

İNSANLIĞA FAYDALI OLMAK İSTİYOR

Babasını koronavirüste kaybetmenin acısını konuşmasında da hissettiren Arda Köker “Keşke bu başarımda babam da yanımda olsaydı. Tıp dünyasına girmek istiyorum. Çünkü Şu anda dünyayı kasıp kavuran hastalıklar var. İnsanlığa faydalı olabilmek için tıbbı düşünüyorum. Hem ülkeme, hem yakınlarıma hem de herkese faydalı olmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

OĞLUNA TEŞEKKÜR ETTİ

  BTÜ'ye yeni program müjdesi   BTÜ'ye yeni program müjdesi

Anne Pınar Sağır Köker de, yaşadığı mutluluğunun ifade edilemez durumda olduğunu söyleyerek “Çok mutluyum. Bize bu mutluluğu yaşattığı için kendisine çok çok teşekkür ediyorum. Ben hem anne hem de baba oldum. Aile olarak biz ve kurs idarecileri ile birlikte yanında olduk. O kadar çok çalışıyordu ki bazı günlerde nünden yeter diyerek kitabı almaya başlamıştım” şeklinde duygularını dile getirdi.

Editör: Ufuk Aktug