Glokomun Önemli Bir Sinyali Olabilir! Glokomun Önemli Bir Sinyali Olabilir!

CHP’li Başkan Keskin, devletin ve ilgili tüm siyasi partilerin, hükümetin ve Karayolları Genel Müdürlüğü'nün bu 'ölüm yoluna' derhal müdahale etmesi gerektiğine işaret ederek hükümetin yol yapım çalışmalarıyla övünmesine rağmen, Payas yolunun güvenlik standartlarına hâlâ ulaşmamış olmasını eleştirdi.

Hükümet, her fırsatta yol yapımını gündeme getirdiğine dikkat çeken CHP’li Keskin “Ancak Dörtyol-Payas karayolu gibi hayati öneme sahip bir güzergahta gerekli önlemler alınmıyor. Bu kabul edilemez bir ihmal ve sorumsuzluktur" dedi.  


Ayrıca, Başkan Keskin, kazalarda hayatını kaybeden vatandaşların sorumluluğunun doğrudan Karayollarına ait olduğunu ve refüj düzenlemeleri, hız tünelleri, ve yeterli ışıklandırma gibi acil önlemlerin alınmasını talep etti. Bu konunun bizzat takipçisi olacaklarının altını çizen Keskin, halkın can güvenliğini sağlamak için mücadele edeceğini vurgulayarak “Tüm siyasi partileri ve vatandaşları, bu hayati meselede ortak hareket etmeye ve gerekli tüm başvuruları yapmaya davet ediyorum. Artık bir can daha yitirmeyelim. Payas halkı güvenli yolları hak ediyor!” dedi.

KeskinF Me Cxh D W K Fi U Z G D 800X450 No Pad

Editör: Halit Sapmaz