HBB İtfaiye Daire Başkanlığınca öğrenci yurtlarında ve konteyner kentlerde yaşayan vatandaşlara, yangın güvenliği konusunda bilgilendirme çalışmaları yapıldı.

İskenderun ilçesinde Gazi Hatun Kız Öğrenci Yurdunda kalan öğrenciler ve görevli personellere, Modernevler Mahallesi’nde bulunan konteyner kentte yaşayan vatandaşlara ayrıca Dörtyol’da Kuzuculu Mahallesi'nde bulunan KYK Yurdu öğrencilerine yönelik yangından korunma eğitimi verildi.

Bakteri tespit edilen etlerin 'halka satılmış olabileceği' iddiaları asılsız Bakteri tespit edilen etlerin 'halka satılmış olabileceği' iddiaları asılsız

Eğitimler kapsamında, olası bir yangında can ve mal kayıplarını en aza indirmek amacıyla yangın tatbikatı düzenlenirken, HBB uzman personelleri tarafından katılımcılara, yangın söndürme ekipmanlarının doğru kullanımı ve yangın anında güvenli tahliye yöntemleri konularında da pratik bilgiler verildi.

Büyükşehir yetkilileri, öğrenci yurtlarında ve konteyner kentlerde yaşayan vatandaşların da acil durumlara karşı hazırlıklı olmasını sağlamak için bu tür eğitim ve tatbikatların düzenli olarak yapılacağını ifade etti.

Yangin Tatbikati (5)Yangin Tatbikati (4)Yangin Tatbikati (3)Yangin Tatbikati (1)Yangin Tatbikati (2)C521C4A0 1449 4F79 B16D C3B5711De7B6

Editör: Halit Sapmaz