TOFAŞ İtalya deplasmanında TOFAŞ İtalya deplasmanında

Pazar günü Osmaniye ‘de oynanan İskenderunspor İngegölspor karşılaşmasında İskenderunspor kalecisi Emircan Seçğin müsabakanın 36. dakikasında arkadaşıyla çarpışınca dili boğazına kaçtı. Maçın orta hakemi Onur Bingöl, ani bir refleksle genç kalecinin boğazına kaçan dilini çıkarttı. Ambulas ile hasta haneye kaldırılan genç kaleci Emircan Seçğin'in hayatı kurtuldu.

Hastaneden akşam taburcu olarak tesislerde dinlenmeye çekilen kaleci Emircan bugün takımı ile birlikte sahada antrenmana katıldı.

Hayatının kurtulduğunu belirten Kaleci Emircan hayatta kaldığı için çok mutlu olduğunu hayatını kurtaran maçın orta hakemi Onur Bingöl’e teşekkür ederek “Yaşadığı olay anını kesinlikle hatırlamıyorum. Tamamen arkadaşlarımın anlatımı ile görüntüleri izleyince olayı gördüm ve farkına vardım. Şu anda durumum iyi hafif ağrılarım var. Benim hayatımı kurtaran Maçın orta hakemi Onur Bingöl, o an bu müdahaleyi yapması beni hayatta tuttu. Kendisine teşekkür ediyorum. Sağlık eğitimini ne kadar önemli olduğu benim hayata tutunmam ile belli oldu” diye konuştu.

İskenderunspor Teknik direktörü Koray Palaz da, maça iyi başlayan genç kelecinin, performansı ve kedine güveninin iyi olduğunu belirterek “Talihsiz bir pozisyon yaşandı, çok şükür iyi, kendisini. Çok geçmiş olsun. Futbolun içerisinde maalesef böyle şeyler oluyor. Allah korusun asla böyle şeylerle karşılaşmak istemiyoruz. Hakem arkadaşımızı gerçekten tebrik etmek lazım, hemen müdahale ederek bir faciayı önledi. Çok şükür oyuncumuz iyi antrenmana çıktı yarın daha da iyi olacak” dedi.

KLNC0549KLNC0545IMG_20231106_111742IMG_20231106_111049