Hatay’ın İskenderun ilçesinde de Kış mevsiminin kendini iyiden iyiye hissettirdiği şu günlerde soğuk algınlığı rahatsızlıkları başta olmak üzere birçok rahatsızlıkta şifalı çaylara vatandaşın ilgisinin arttığı bildirildi.     

İskenderunlunun bu mevsimde gerek rahatsızlıklarda, gerekse önleyici özelliği nedeniyle bitkisel çayları tercih ettiğini ifade eden İşletme sorumlusu Şerif Göl, bu aylarda soğuk algınlığı çok fazla görüldüğü için, müşterilerinin genelde ıhlamur, adaçayı gibi kış çayları, tahin, susamyağını, gribal enfeksiyonların önüne geçebilmek için tercih ettiklerini söyledi.

Hastaneye gittikleri zaman daha çok hastalandıklarını düşünen birçok vatandaşın alternatif tıpa yöneldiğini belirten Şerif Göl “Elimizden geleni yapıyor, isteklerine destek veremeye çalışıyoruz. Öksürük hapşırma çok fazla şu anda, pandemi geçmedi. Aslında geçti sanıldığı için maskeler de çıktı. Maskelerin çıkmasıyla hastalıklar yayıldı. Öğretmenlerden bile mesaj geliyor, hasta çocukları okula göndermeyin, diye. Biz burada ıhlamurumuz, kış çayımız, kekiğimizi, bunları sunuyoruz müşterilerimize. Elimizden geldiği kadar fiyatlarımızı da yükseltmemeye gayret ediyoruz. Çünkü alım gücü de düştü, bunla ilgili bir şeyler yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

MKÜ Yeni doğan Yoğun Bakım Servisi yenilendi… MKÜ Yeni doğan Yoğun Bakım Servisi yenilendi…

Şu günlerde en fazla sattıkları ürünün zencefil bal karışımı, ıhlamur, adaçayının genelde etkili, öksürüğe balgama diye, bu tür şeyleri tercih ettiklerini aktaran Şerif Göl “Kış aylarında fazla tercih edilen hatmi çiçeği var, hatmi çiçeğini sütle karıştırıyorlar, öksürüğe en etkili hatmi çiçeği diye. Fiyatlar iki katı üç katı oldu, yani fiyatları sabit tutamıyorsunuz. 100 TL sattığınız bir ürün size geliyor 120 veya 130 TL, siz bunu 150 yapıyorsunuz tabi ki tepkilerde alıyorsunuz.  Bundan dolayı neden fiyat bu ama fiyatların önüne bizde geçemiyoruz, müşteriler de geçemiyor. Bizde buranın dışında müşteriyiz” şeklinde konuştu.

IMG_20230112_131516IMG_20230112_131324IMG_20230112_131247