Basın mensuplarıyla bir araya gelen Sosyal Haklar Derneği İskenderun Temsilciliği Başkanı Av Bülent Akbay, raporu hazırlayanlarının depremzede olduğunun altını çizerek kayda geçmesi maksadıyla bir deprem raporu hazırladıklarını, kamuoyuyla paylaşmak istediklerini söyledi.

Av Bülent Akbay, ayrıca yerel basının deprem sonrasında bir yıldır neler yaşadıklarını bildiklerini de ifade ederek “Önümüzdeki bir yıla, yıllara ışık olması için bu raporu hazırladık. Yaşadığımız felaketin boyutlarının, bir türlü anlaşılmadığı kaygısı taşıyoruz ve ne yazık ki seçimlere kadar bir iki defa gündeme geldikten sonra Hatay’ın yine felaketle baş başa bırakılacağı kaygısı taşıyoruz” dedi.

Ulusal Antarktika Bilim Seferi tamamlandı Ulusal Antarktika Bilim Seferi tamamlandı

Av. Akbay, Hatay’da kalbiyle yaraları sarmak isteyen insanların tekrar baş başa kalacağı, dayanışma içinde olacağı ve sıkıntıları bir şekilde gidermek, yaraları için terk edileceği bir yıl yaşayacaklarını düşündüğünü de savunarak “O nedenle işbirliği yapmak zorundayız. Yaralarımızı sarmaya çalışırken, defalarca yöneticiler tarafından engellendiğimizi düşünüyorum. Bu engellerin bir şekilde yerel basında da dile getirilmesi kanaatindeyim. Yalnızca biz değil, Hatay’da sıkıntılarını gidermek isteyen ve Hatay’ın yeniden yapılanması konusunda ciddi adımlar atılmasını isteyen herkesin engellendiği bir süreç yaşıyoruz” diye konuştu.    

417F6984 8Ee6 431F B3Ab 06B263596C0B9D8Cc681 5176 413F Aaef 29F098Bb65C99B13718F B4Dd 46Eb B3Da D74Fb54Bd52D

Editör: Halit Sapmaz