Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş mahalle ziyaretleri kapsamında Altınözü ve Yayladağı ilçelerinin mahallelerinde vatandaşlarla buluşarak deprem sonrası Hatay genelinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

savas1

Vatandaşların istek ve taleplerini dinleyen Başkan Savaş, ekiplerin köy ve mahalle kontrollerinde tespit ettikleri arıza ve ihtiyaçları giderdiklerini, deprem sonrasındaki kısıtlı imkânlarla emek ve çaba gösterdiklerini anlattı.

Mehmet Murat Çalık çocuklarla buluştu Mehmet Murat Çalık çocuklarla buluştu

Altınözü’ndeki Kurtmezrası, Toprakhisar, Alakent, Çetenli, Oymaklı, Babatorun, Yolağzı, Sivrikavak, Sarıbük ve Hacıpaşa mahallelerini CHP Altınözü İlçe Başkanı Hamit İsaoğlulları ile birlikte ziyaret eden Doç. Dr. Lütfü Savaş imar planlarının, projelerinin Hatay’ı yeniden ayağa kaldırmak için hazır olduğunu, bilim insanları, tüm çalışma arkadaşları ile gece gündüz Hatay’ı yeniden sağlıklı bir şekilde kurmak için canla başla çalıştıklarını, Hatay’a söz verdiklerini söyledi.

CHP Yayladağı ilçe Başkanı Hayrettin Hançar ile birlikte de Yayladağı’nın Aydınbahçe, Karaköse, Gözlüce, Sebenoba, Çakı, Yayıkdamlar, Bezge ve Yeşiltepe mahallerinde vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Savaş, Hatay’da samimiyet ve sevgi ile her türlü zorluğu aşacaklarına bir kez daha şahit olduğunu, şehrin güzel yürekli insanlarının, hak ettiği umutlu günlere kavuşacağını, bir yandan altyapı çalışmalarına devam ettiklerini diğer yandan da Hatay’ın kültürel ve tarihi tüm dinamikleri ile yeniden ayağa kalkması için çalıştıklarını anlattı.