Çoksesli müzik eğitimine 30 sene önce, Türkiye Polifonik Korolar Derneği Çocuk Korosu’nda başlayan, Hacettepe Üniversitesi Gençlik Korosu ve TRT Ankara Gençlik Korosu’nda yetişen Merve Türkseven Apaydın, Türk gençleri adına Asırlık Destan Marşıyla Cumhuriyeti taçlandırdıklarını ifade etti.

Merve Türkseven Apaydın, şunları kaydetti: “Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bu cennet vatanı bizlere emanet eden; tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı, sevgi, minnet ve özlemle anıyoruz. Atamız, Atatürk’ün Cumhuriyet emanetlerine sahip çıkıyoruz. Ulu Önder’imizin ışığında, Cumhuriyetimizi aydınlık yarınlara ve gelecek nesillere umutla taşımaya devam edeceğiz.

Cumhuriyetimizin 100. Yılına özel “Asırlık Destan Marşı’mızın” Bayram etkinlikleri programında yer alması, yazılı görsel basınımızda yayımlanması, sosyal medya mecralarında paylaşılarak halkımızla buluşturulması için desteğinizi bekler, teşekkür ederiz. Ne Mutlu Türküm Diyene!”  

 Merve Apaydın Türkseven 

Necmi Yıldırım Başkanlık Yolunda İddialı Necmi Yıldırım Başkanlık Yolunda İddialı