Meslek hayatında 50 yılını dolduran bölgenin sevilen üç mimarı Müfit Tennioğlu, Nejat Yanık ve Sinan Bahadırlı’ya plaket taktim edildi.

Aksigorta’da Görev Değişikliği Aksigorta’da Görev Değişikliği

Mimarlık alanında verdikleri hizmetler ve yaratıcılıkları ile bölgeye kazandırdıkları katma değere teşekkür edilen üç mimar, unutamayacakları bir gün yaşadıklarını mesleğin daha üst seviyelere taşınabilmesi için ellerinden gelen gayreti göstermeye devam edeceklerini ifade ettiler.

Meslekte yarım asrı geride bırakan mimarlara plaketlerini takdim eden Hatay Mimarlar Odası Başkanı Mustafa Özçelik “Hataylı bütün mimarlar olarak İskenderun’da bir arada olmak bizleri çok mutlu ettik. Bu kadar değerli büyüklerimi, böyle güzel ellinci yılla beraber görebilmek ve mimarlar ortamının geniş ailesi içerisinde böyle bir mutluluk bana nasip oldu. Çok mutluyum, gururluyum” dedi.

Kendilerine bu plaketi veren yönetim arkadaşlarına teşekkür eden Sinan Bahadırlı, bu plaketin kendilerine ellinci yıldan daha da ziyade, hayatta gördükleri en uygulamalı eğitimden geçtikleri 6 Şubat felaketi, anısı olarak saklayacağını söyledi.   

Mesleğin zorlu bir meslek olduğuna işaret eden Müfit Tennioğlu da “Ancak çok saygın bir meslek. Şu anda bu mesleğin de aynı zamanda İskenderun Teknik Üniversitesi’nde eğitmenliğini yapıyorum. İnşallah Mimarlık öğrencilerimizle mesleğimizde daha ileriye taşıyacağız” diye konuştu.

Nejat Yanık da, genç mimarlara öğütlerde bulunarak “Mimar olarak imzanızı saklayın, çünkü çok değerli. Önümüzde Meslek için çok önemli olan Türkiye’de lazım olan mesleklerin başında mimarlık ve restorasyon gelecek. Bir sürü eserlerimiz yıkıldı. Bunların tamir edilmesi onarılması için üniversitede bir bölüm açılması konusu üzerinde durulmalı” şeklinde konuştu.    

Whatsapp Image 2024 05 07 At 11.13.58Whatsapp Image 2024 05 07 At 11.13.56

Editör: Halit Sapmaz