Hatay’da Büyükşehir ve İskenderun Mehmetlere emanet…

Türkiye’de 31 Mart mahalli idareler seçimleri deprem bölgesi Hatay’da kıran kırana geçen Belediye başkanlığı yarışının sonucunu Büyükşehirde Cumhur ittifakı adayı Mehmet Öntürk il merkezinde, İskenderun’da da Mehmet Dönmez ilçe teşkilat binası önünde coşkulu kalabalığa hitaben kamuoyu ile paylaştı.

Üs bölgesinde isim değişikliği! Üs bölgesinde isim değişikliği!

Gece saat 23.00 sıralarında İskenderun Belediye Başkanlığını partililere ilan eden Mehmet Dönmez, tüm engellere rağmen cumhur ittifakı seçmeninin büyük desteğiyle “Rabim bana bu görevi nasip etti” dedi ve seçim zaferini havai fişekler ve partililerin coşkulu katılımıyla kutladı.

Hatay büyükşehir Belediye Başkanlığını il merkezinde Milletvekilleri, Partinin il, ilçe yönetimleri ve coşkulu kalabalıkla yapılan kutlama ile ilan eden Mehmet Öntürk, gecenin geç saatlerinde İskenderun’daki coşkuya dahil oldu.

Ak Parti İlçe teşkilatı önünde saatlerce büyük bir coşkuyla kutlama yapan partililerle buluşan Cumhur ittifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk’e Milletvekilleri, Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, eski belediye başkanları eski vekiller de katıldı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığını 6 bin oy farkla kazandığını açıklayan Cumhur ittifakı adayı Mehmet Öntürk, İskenderun Belediye Başkanlığı kutlaması yapan Mehmet Dönmez’le birlikte ellerini havaya kaldırarak “Altı buçuk gibi ben hesaplamamı yapmıştım. Ama dedim ki netleşsin, kritik bir seçim. 6 bin oyla öndeyim” dedi.

Herkese teşekkür eden Öntürk “Hakikaten Cumhur ittifakı olarak burada çok ciddi bir şekilde kenetlendik, Allah hepinizden razı olsun. Ayrıca her gittiğimiz yerde şunu söyledik; burası Hatay, büyük bir afet yaşadı, yaşanan afette Cumhur ittifakı olarak, cumhur ittifakının adayıyız ama Hatay’ı seven herkesi bu çatının altında bekliyoruz. Şimdi kolları çemreyip, şu memlekette bizden medet bekleyen, görev bekleyen insanlarımıza biran önce mahallesine, yuvasına kavuşturacağız. Biz yapamayacağımız hiçbir şeyin sözünü vermedik,  vermeyeceğiz. Neler söylediysek hepsini yerine getireceğiz. Bizim niyetimiz halis, bizim arkamızda karanlık odalarda kulis yapanlar yok, bizim arkamızda milletimiz var. Biz adaletten şaşamayız, şaşmayacağız. Samandağ’ına da İskenderun’a da, Arsuz’a da, Erzin’e de, Kırıkhan’a da Defneye de aynı hizmeti yapacağız. On beş ilçenin on beşine de adil bir şekilde yöneteceğiz. Bu kadim şehrin kardeşliğini birleştireceğiz” diye konuştu.  

      Memleketin ayrımcılardan kurtulduğunu, bugünün tarihi gün olduğunu ifade eden Öntürk “İnşallah önümüz açık. Tek derdimiz milletimize hizmet, bizim koltuk diye bir derdimiz olmadı, böyle zor bir günde, yükün ağır yük olduğu günde gövdemizi basarız dedik” dedi.             

Elhamdülillah 🤲🤲🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷 Mehmet Öntürk 🇹🇷🇹🇷 Mehmet Dönmez 🇹🇷🇹🇷 By Murat Mucukfacebook.mp4 Snapshot 00.36.611

Elhamdülillah 🤲🤲🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷 Mehmet Öntürk 🇹🇷🇹🇷 Mehmet Dönmez 🇹🇷🇹🇷 By Murat Mucukfacebook.mp4 Snapshot 05.01.394Elhamdülillah 🤲🤲🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷 Mehmet Öntürk 🇹🇷🇹🇷 Mehmet Dönmez 🇹🇷🇹🇷 By Murat Mucukfacebook.mp4 Snapshot 03.08.255432232417 18349036423099373 7380653811599257975 N

   

Editör: Halit Sapmaz