On bir ilde toplam 53 bin 537 kişinin yaşamını yitirdiği, 107 bin 213 kişinin de yaralandığı belirtilen Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıldönümü dolayısıyla Hatay’daki tüm ilçelerde anma programları düzenlenecek.

İki haftalık yarıyıl tatili sonrası Hatay'da okul öncesi, ilk, orta ve lisede eğitim öğretim gören yaklaşık 400 bin öğrenci bugün ders başı yaptı. Yüzyılın felaketinin yarattığı olumsuzluklar ile acıların tazeleneceği 6 Şubat günü Hatay Valiliği talimatıyla eğitim öğretime bir günlük ara verildi. Valilik şunları kaydetti: "06 Şubat 2023 tarihinde Ülkemizde yaşanan ve 11 ilimizi etkileyen asırların felaketinin yıl dönümü nedeniyle ilimiz genelinde  06 Şubat 2024 Salı günü eğitim-öğretime  1 gün süreyle ara verilmiştir. Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur."

Bakan Güler: Başarılı operasyonlarla terör örgütüne ağır darbe vuruldu Bakan Güler: Başarılı operasyonlarla terör örgütüne ağır darbe vuruldu

6 Şubat felaketinin yıldönümü dolayısıyla Hatay Valiliği ile kaymakamlıkların öncülüğünde sessiz anma adı altında ilçelerde de depremin yaşandığı 04.17’deki yüzyılın felaketinin unutulmaması, unutturulmaması için düzenlenecek anma programlarında vefat edenler dualarla anılacak, acılar paylaşılarak azaltılmaya çalışılacak.

Editör: Halit Sapmaz