"Gazi Şehir Limana kavuşacak!"

Amanos Tüneli ile Hassa bölgesinin lojistik anlamında önemli bir merkez olacağı, dağın ardından da Akdeniz’e İskenderun limanları ile bulaşacağı günleri dört gözle bekleyen sadece Hatay değil, Gaziantep ve çevresi de tünelin yapılan ihalenin sevincini yaşıyor.

Amanos tüneliyle ilgili gelişmenin ardından AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin ‘Gaziantep Liman Kenti Oluyor!’ başlığıyla sevincini sosyal medya platformundan kamuoyu ile paylaştı.

Körfezin İncileri’nden Müthiş Galibiyet Körfezin İncileri’nden Müthiş Galibiyet

Hatay kadar Gaziantep’in de yakından takip ettiği Amanos Tünel projesi ile ilgili merakla beklenen Amanos Tünel Projesi’nin ihalesinin yapıldığını duyuran AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin “Büyük hayal gerçek oldu, Gaziantep bir liman kenti olacak. Hassa Tüneli Proje ihalesi gerçekleşti’’ dedi.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, Amanos Tüneli Projensin Gaziantep’in sanayideki üretim gücünü İskenderun Limanı’yla katlayarak artıracak tünellerinin ihalesinin yapıldığının altını çizerek şunları kaydetti: “Proje kapsamında; 20 kilometre uzunluğunda 3 tünel inşa edilecek olup, 2 tünel çift şeritli karayolu, 1 tünel tek hatlı demiryolu tüneli olacak. Hassa tüneli hayat geçtiğinde Gazi şehrimiz bir liman şehri haline gelecek. Hassa tüneli projesi ile liman yolu 163 km kısalacak. Gaziantep’in ticaret kapasite ve performansı büyük bir sıçrama gerçekleştirecek…’’

Hassa tünelinin hayat geçtiğinde Gazi şehrinin bir liman şehri haline geleceğini aktaran Milletvekili Şahin, “Hassa tüneli projesi ile liman yolu 163 km kısalacak. Gaziantep’in ticaret kapasite ve performansı büyük bir sıçrama gerçekleştirecek. Proje ile sadece Gazi şehrimiz değil, bölgesel kalkınmaya etkisi ile Kahramanmaraş, Kilis, Adıyaman, Şanlıurfa gibi komşu illerimiz de ticari alanda büyük sıçrama gerçekleştirecekler. Gazi Şehrimize, sanayicimize, tüccarımıza, iş dünyası ve bölgemize hayırlı olsun…” şeklinde gelişmeleri paylaştı.

amanos tuneligaziantep-liman-kenti-oluyor8f6293c9-84e3-4ac6-9b15-54ebb2476dd3

Editör: Halit Sapmaz