Tosyalı: “Belediye tüm birimlerimizle esnafınızın yanında Tosyalı: “Belediye tüm birimlerimizle esnafınızın yanında

Kırıkhan merkezli depremin şiddeti yüzyılın felaketiyle yıkılan Hataylıya 9 ay sonra sabaha karşı aynı kâbusu hatırlattı. Hatay’ın tüm ilçelerinin yanı sıra çevre illerde de hissedilen korku ve panikle İskenderunluyu sokaklara çıkardı.

Vatandaş kent merkezinde Millet parkında toplandı, kimi vatandaşlar da araçlarının içinde, kimileri de evlerinin önünde üzerlerine aldıkları nevresim battaniye, montlarla ailecek yaşadıkları sarsıntıyı atlatmaya çalıştı.

İskenderun genelinde vatandaşlar sokaklarda beklerken emniyet ekipleri ve jandarma da bölgede devriye gezerek olumsuz bir durumun olup olmadığını kontrol etti.

İKİNCİ KATTAN ATLAYIP YARALANDILAR

Bu arada İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek de yaptığı paylaşımında Kandilli Rasathanesi verilerine göre bu sabah 05.32’de Kırıkhan merkezli olarak 4.9 büyüklüğünde meydana gelen deprem İskenderun’da da hissedildiğini, Sarıseki Mahallesinde korku ve panik nedeniyle ikinci kattan atlayan bir vatandaşın yaralanması dışında bir olumsuzluk olmadığını duyurdu.

Hatay Valisi Mustafa Masatlı il genelinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını sosyal medya hesabından paylaşırken İç İşleri Bakanı Ali Yerlikaya bölgede AFAD ekiplerinin sahada durum değerlendirmesi çalışmalarını yürüttüğünü bildirdi.

WhatsApp Video 2023-11-09 at 09.37.09.mp4_snapshot_00.09.033WhatsApp Video 2023-11-09 at 09.37.09.mp4_snapshot_00.13.876