kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
11 Mayıs 2022 - Çarşamba 18:24
 
Yılmaz’dan, ‘İskenderunspor’a Sahip Çıkalım’ Çağrısı
Orduspor’dan gelerek, 80’li yıllarda turuncu-mavili kulüpte aralıksız 10 yıl futbol oynayan Kaptan Levent Hakkı Yılmaz, İskenderunspor’u yeniden üst liglerde görmek ve kentte herkesin takıma sahip çıkmasını istedi.
Spor Haberi
Yılmaz’dan, ‘İskenderunspor’a Sahip Çıkalım’ Çağrısı

İskenderun Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı ve aynı zamanda eski futbolculardan Levent Yılmaz, play-off sürecine giren İskenderunspor’un başarılı olacağına inandıklarını kaydetti.

Kendisinin de uzun yıllar futbol oynadığını hatırlatan Yılmaz; “Uzun bir aradan sonra İskenderunspor’un tekrar profesyonel ligde oynuyor olması bizim için çok önemliydi. Biliyorsunuz ben 1982 yılında Orduspor’dan İskenderun’a geldim. Benim doğum yerim Ordu ama 40 yıldır da İskenderun’dayım. İskenderunspor’da 10 yıl aralıksız futbol oynadım. Orduspor genç takımından yetiştim sonra İskenderun’a geldim. İskenderunspor’un çok parlak dönemiydi, Raymond Makzume’nin başkanlık yaptığı dönem. O dönemde birçok arkadaşımızla birlikte Süper Lig yoktu birinci lig vardı birinci ligden geldik. İlk geldiğim yıl yetiştiğim Orduspor’la İskenderunspor şampiyonluk için oynuyorlardı, sonuçta Orduspor o sene şampiyon oldu, biz iki veya üçüncü bitirdik. Belli bir süre sonra takım ekonomik sebeplerden dolayı bir takım sıkıntılar yaşadı, iyi oyuncuların çoğunu İskenderspor’da tutamadık, ben ve birkaç arkadaşım kaldı. Daha sonrasında da 3. Lig'e düştü. Düştüğümüz senenin ertesi sene tekrar şampiyon yaptık takımı, tekrar ikinci lige çıktı, ben daha sonra emekli oldum. Takım birkaç yıl 2 lig'de oynadıktan sonra amatör lige kadar düştü. Bir müddet amatör ligde oynamak zorunda kaldı” şeklinde konuştu.

İskenderunspor’un uzun bir aradan sonra tekrar profesyonel ligde oynuyor olmasının büyük önem taşıdığını ifade eden Yılmaz; “Biliyorsunuz evvelki sene takıma sahip çıktık, çok fazla maddi imkan sağlayamasak da maddi manevi olarak takımın yanında olduk. İskenderunspor olarak bugün tekrar liglerde futbol oynuyor. Evvelki sene bir play-off süreci yaşadı, sonra Hakan Bolat tekrar takımı bir şirket olarak aldı ve bugünlere kadar getirdi, çok da para harcadı, iyi bir takım kurdu. Takım şampiyonluğa oynayan bir takım olarak bir sezondur ligdeki mücadelesini sürdürdü. Yine Orduspor ile play-off'a kaldılar. Önümüzdeki Cuma günü karşılaşacaklar. Benim için çok önemli bir maç, yetiştiğim, büyüdüğüm, doğduğum yerin takımı, futbola orada başladım, daha sonra da 10 yıl aralıksız futbol oynadığım İskenderunspor karşı karşıya geliyorlar, çok özel bir yeri var. İki takım da benim kulübüm, iyi oynayan kazansın diye bakıyorum ama tabi burada emek verdik, hepimizin emeği var. İnşallah iyi oynayan takım kazanır. Diğer yandan her yenilen için üzüleceğim” dedi.

İskenderun’da yaşayan herkesin takıma sahip çıkması gerektiğini vurgulayan Yılmaz; “Herkesin İskenderunspor’a sahip çıkmasını temenni ediyorum. Her hafta televizyonlarda biliyorsunuz İskenderunspor’un adı bir yerlere yazılıyor, gittiğimiz ilde o hafta İskenderun konuşuluyor. Bu çok önemli, spor zaten çok önemli… İskenderunspor’un artık eski günlerine kavuşmasını arzu ediyoruz. Ticaret ve Sanayi Odası olarak, maddi olarak çok büyük katkı sağlayamıyoruz belki ama gücümüz yettiği oranda manevi olarak İskenderunsporla hep beraberiz. Maddi olarak da diğer iş insanlarından temin ettiğimiz birtakım ekonomik desteklerin İskenderunspor’da kullanılmasını sağlıyoruz. Kulübümüzün doğru yönetildiğine inanıyorum, herkesin sahip çıkması gerektiğine inanıyorum. İnşallah play-off sürecini başarıyla atlatırlar. İnşallah finale kalacağız. Iğdır da ciddi bir takım kurdu, güçlü bir rakip ama Iğdır'da yapılanı biliyorsunuz. Oynanan İskenderunspor maçında Iğdır'da yaşananları hiçbirimiz doğru bulmadık. İnşallah Iğdır’la tekrar karşı karşıya geliriz, bir de yeneriz onları, sahada hesaplaşırız ve şampiyon oluruz diye de düşünüyorum.

Bütün sporcu kardeşlerime başarılar diliyorum. Tek tek baktığımızda çok kaliteli oyuncular var, o gün eğer kendi performanslarını ortaya koyarlarsa maçı kazanacaklarına inanıyorum. Zaten Ordusporla oynadığımız iki maçı da kazanmıştık. İnşallah aynı performans devam eder, kazanırız. Artık İskenderunspor ikinci lige çıkmayı hak etti diye düşünüyorum. Yönetimi de hak etti başkanı yalnız bırakmamak lazım. İskenderunspor’u tekrar biz ikinci ligde sonrasında birinci ligde görmek istiyoruz. Başarıları daim olsun inşallah biz de hep onların yanında olacağız bugüne kadar olduğu gibi” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yılmaz’dan,, ‘İskenderunspor’a, Sahip, Çıkalım’, Çağrısı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı