tek okulları


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
09 Ekim 2021 - Cumartesi 08:25
 
Yılın Ahisini Ziyaret Ettiler
Türkiye’de Yılın Ahisi seçilen ve geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kaftanı giydirilen Behzat Böke’yi İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi atölyesinde ziyaret etti.
Ekonomi Haberi
Yılın Ahisini Ziyaret Ettiler

Ahi Evran’ın doğumunun 850. Yılı olarak ilan edilen 2021 Ahi Evran yılında, Hatay’da ahşap oymacılığı zanaatını sanata dönüştüren ve ahşabı kilim gibi dokuyarak elinin gözünün nurunu döken Behzat Böke yılın Ahisi seçilerek, şehrimize büyük bir gurur yaşattı.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan Yardımcısı Muhsin Yeter, Yönetim Kurulu Üyesi Raşit Özyurt ve Genel Sekreter Figen Gül Dönmez, Behzat Böke’yi İskenderun Sanayi Sitesinde bulunan atölyesinde ziyaret etti.  Ahşabı sanata dönüştüren Behzat Böke’yi başarısından ötürü tebrik ederek, ziyaretin anısına plaket takdim ettiler.

Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren Yılın Ahisi Behzat Böke ise; “Bizler işimizi zanaatımızı severek yapıyoruz. Oğlum Sezer Böke başta olmak üzere tüm ustalarımız ve ekibimiz ile birlikte işimizi severek yapıyoruz. Bizlere bu onuru yaşatan herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yılın, Ahisini, Ziyaret, Ettiler,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı