ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
30 Mart 2021 - Salı 16:37
 
Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir
İçişleri Bakanlığının "Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir" uygulaması kapsamında, Hatay Valisi Rahmi Doğan, İskenderun’da düzenlenen programda, yaya geçidindeki çizgileri kırmızıya boyadı.
Yaşam Haberi
Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir

Şehit pamir Caddesi üzerinde düzenlenen etkinliğe Hatay Valisi Rahmi Doğan, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun belediye Başkanı Fatih Tosyalı ve mülki amirler katıldı.

Temsili olarak bir şeridi eline aldığı boya fırçası ile kırmızıya boyayan Hatay Valisi Rahmi Doğan, yaya önceliğini önemsediklerini belirterek,” İç İşleri Bakanlığımızın başlatmış olduğu Türkiye geneli bir proje. Son birkaç yıldır yaya önceliğini biliyorsunuz çok önemsiyoruz. Trafik kurallarında yayalara öncelik verilmesini istiyoruz. Farkındalık anlamında tüm Türkiye’de yaya kaldırımlarında kırmızıya boyanarak dikkatler çekiliyor.Bizde farkındalık oluşturmak için geldik. Buradan tüm çağrımız tüm şoförlerimize , bütün vatandaşlarımıza yayalara öncelik verilen bu medeniyetin bir gereğidir.İnsanlarımızın bu uygulamadan mutlu olacağını düşünüyoruz. Hatay’ın tamamında tüm ilçelerimizde farkındalık çalışması yaptık.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yaya, Önceliği, Kırmızı, Çizgimizdir,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı